Pruské splnilo prognózy a stalo sa čiernym koňom kola

By TOPhbl.sk - Posted on 20 november 2010

Ružinov cestoval do Pruského márne, odišiel bez bodov.

Hokejbalisti Pruského už neraz dokázali, že si vedia poradiť i s veľkými favoritmi. O svojich danostiach nedali dlho pochybovať ani súperovi z Ružinova.

Úvod do stretnutia vyšiel domácim ako z veľkej knihy hokejbalu. Iba deväť minút stačilo ŠK 98 na vypracovanie si trojgólového náskoku. Pozoruhodný bol najmä bleskurýchly prvý gól z hokejku Kučeru, ktorý padol po necelých štyridsiatich sekundách. V siedmej minúte Ružinov trpko oľutoval svoju chybu vo vlastnej presilovej hre, Fumač ju dokázal využiť a zvýšiť na 2:0. O dve minúty neskôr dokázal Buday využiť presilovú hru svojho tímu a Bratislavčania boli zrelí na uterák.

Vhod im prišla prestávka, no ani tá neslúžila na vsietenie upokojujúceho gólu. Pruské hralo vo veľkom štýle a svoj náskok si nadrobilo na štyri góly zásluhou Kučeru. Ružinov dokázal odpovedať aj v dvadsiatejštvrtej minúte. Po Dankovej nahrávke sa presadil Varga.

Tretie dejstvo sa teda začínalo za stavu 4:1 pre domáci tím. Ten v presilovej hre zvýšil rozdiel skóre opäť na štyri presné zásahy gólom Škultétyho. O necelú polminútu sa však stav opäť menil. Svoj druhý presný zásah v hre zaznamenal opäť Varga, nahrával mu opäť Danko. Skóre na konečných 5:3 upravil Huber, keď si asistenciu opäť pripísal najlepšie nahrávajúci hráč zápasu Danko. Ružinov tak dovolil Martinu aby ho bodovo dobehol na tretej priečke, Pruské si naopak posilnilo pozíciu na šiestom mieste a iba o bod zaostáva za Vrútkami.

ŠK 98 Pruské 5:3 (3:0,1:1,1:2) Reebok Ružinov BA

Góly: Kučera 2, Fumač, M.Buday, Škultéty – M.Varga 2, Huber

Zostavy:

Pruské: Šišovský, Bielik, Chotár, Bakoš, Kyselica, Ilončiak, Škultéty, Kapko, Harár, Fumač,
Kučera, Pecucha, Maděra, Buday,Pavlačka

Ružinov: Kovalík, Vannay , Danko , Varga, Huber, Cvik, Somolányi, Butowski, Behúl, Pápež, Križan, Rímsky

Tresty: 5-3 + Fumač (Pruské) 10 OT

Vaše hodnotenie: None Priemer: 1 (1 vote)