Pruské sa lúči s play-off, čierny kôn neuspel - Záhoráci postupujú

By TOPhbl.sk - Posted on 03 apríl 2011

Aj štvrté stretnutie medzi Pruským a Skalicou bolo vyrovnané. Pre domácich však znamenalo koniec sezóny.

ŠK 98 Pruské 2:3 (0:1,1:0,1:2) HBK 87 Skalica
GólyFumač, Maděra – Válek 2, P.Šefčík

Na zápasy: 1:3

Hbk 87 Skalica : Komenda, Brdečka – Sabol, Sofka, Zelenka, Martinusík, Vadík, Válek, Krajsa, Šefčík, Macháček, Liščák, Babiar, Jablonický
Tréner: Bolebruch

ŠK 98 Pruské : Moško, Šišovský – Chotár, Gregorík, Pavlačka, Kyselica, Kolman, Suchánek – Gavač, Maděra, Škultéty, Fumač, Buday O, Pecucha, Bakoš, Kučera,
Tréner: Cíbik F.

Vo štvrtom zápase 1. kola play-off mali domáci Prušťania nôž na krku a ak chceli ešte pokračovať v hre, museli dnes zvíťaziť. Prvé minúty tomu vôbec nenasvedčovali a hostia zo Skalice nebezpečne ohrozovali Mošku v bránke domácich. Tí aj otvorili skóre zápasu v 15. min. počas presilovky, keď Válek z rohu nahodil pred bránku a Ševčík povedľa tyčky zakončoval.

Druhá tretina začala trochu opatrne, ale iba dve minúty. V 18. min. Fumač naštartoval v obrannom pásme, loptu si hodil medzi dvoch obrancov, dlhou kľučkou si roztiahol Komendu ako žabu a do prázdnej bránky vyrovnal na 1:1. Pruské nakoplo svoju ofenzívu a dlhé minúty sa hralo na skalickej strane, ale bez gólového zakončenia. Posledných 5 minút druhej tretiny sa hral nepekný hokejbal, kedy domáci mali pocit krivdy pri neodpískaných fauloch a hostia takmer pri každom druhom súboji ostávali ležať na zemi a volali lekára k ošetreniu.

V tretej tretine strelci oboch mužstiev dali vyniknúť brankárom, ktorí sa predviedli niekoľkými krásnymi zákrokmi. V 33. min. hrala Skalica presilovku, počas ktorej ušiel Kučera skalickej obrane, ale jeho strelu Komenda betónom vyrazil. Hneď z protiútoku Ševčík našiel na útočnej modrej Válka, ktorý na dvakrát prekonal domáceho Mošku. Prušťania zmobilizovali svoje sily a v 40. min. tiež počas presilovky vyrovnával po peknej akcii Maděra. Mužstvá už pomaly mysleli na predĺženie, keď 28 sekúnd pred koncom tretej tretiny po Martinusíkovej prihrávke opäť Válek strelil víťazný a aj postupoví gól Skalice.
Skalica, hoci nebola vo štvrťfinále výrazne lepším mužstvom, premenila viacero svojich šancí, mala aj lepšieho brankára, a tak zaslúžene postúpila, k čomu jej gratulujeme. Pred asi 150 divákmi zápas rozhodovala dvojica Čačko, Bludovič.

zdroj: František Cíbik

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.4 (29 votes)