Profis prelomil dlhé čakanie na výhru

By TOPhbl.sk - Posted on 22 november 2011

Na úkor Považskej Bystrice sa vytiahol priebežne posledný tím extraligovej tabuľky.

Štrnáste kolo extraligy mužov zahájil súboj v Považskej Bystrici. Na Považí sa stretol Double Team s priebežne posledným Profisom. Prípadná výhra mohla "žirafy" katapultovať na štvrtú priečku priebežného hodnotenia. Ale boli to hostia, kto otvorili gólový učet zápasu.

Od tejto chvíle dokázali skórovať už len Bratislavčania, keď sa presadili ich sviatoční strelci.  V obrannom pásme domácich hostia vyhrali buly, M. Regula nahodil na bránku domácich loptičku, ktorá sa odrazila na hokejku Jána Ondríka a ten do poloprázdnej brány strelil svoj premierový gól v extralige. Po dvoch tretinách sa išlo do kabín za vyrovnaného
stavu 2:2 a rozuzlenie priniesla až záveračná časť stretnutia.

Hostia v tretej tretine vďaka forčekingu získali loptu v útočnom pásme a niekoľkokrát ohrozili bránu domácich, no ujala sa až strela obrancu Tomáša Csicsaya, ktorý sa trafil do šibenice. Jeho premierový gól v sezóne bol zároveň aj víťazný. V posledných minútach zápasu si Považská Bystrica vytvorila obrovský tlak, z ktorého pramenilo niekoľko presiloviek, ale domáci nedokázali využiť ani presilovku o dvoch hráčov a ani záverečnú hru bez brankára. Profis po víťazstve 3:2 zaknihoval vôbec prvý triumf na ihrisku súpera v tejto sezóne.

D. Team Žirafa P. Bystrica  2:3 (1:1,1:1,0:1) ŠK Profis 32 Bratislava

Góly:Gajdoš, Strhák – Csicsay, Ondrík, Mikóczi