Praha privíta boj o Česko-Slovenský Superpohár, Kometa chce cennú trofej na úkor Kert Parku


By joziva - Posted on 26 október 2018

"Budeme sa snažiť hrať našu hru a uvidíme, kto bude udávať tón hry," povedal Milan Greňo pred bojom o prestížnu trofej.

Sobota 27. októbra 2018 prinesie ďalšie pokračovanie boja o Česko-Slovenský Superpohár. Dejiskom bude tentoraz Praha.

Z českej strany sa o cennú trofej pobije úradujúci majster HC Kert Park Praha, slovenské farby bude hájiť HBK Kometa Vrútky. Súboj sa začne o 14:00, pričom v priamom prenose ho bude vysielať aj televízia Sport 5.

Zaujímavosťou je, že obom tímom sa darí aj v prebiehajúcom extraligovom ročníku. Ako Vrútky, tak aj Praha sú v priebežnej tabuľke na prvom mieste. Zdá sa teda, že súboj o Superpohár zastihne oboch rivalov v kvalitnej forme.„Na stretnutie sa všetci veľmi tešíme, je to pre nás prestížna akcia. Už vlani sme si boj o Superpohár vyskúšali, keď sme odohrali výborný a ťažký zápas proti Skalici, aj keď pre nás mal nešťastný koniec. Teraz je situácia trošku iná, pretože súpera z Vrútok až tak nepoznáme. S ohľadom na to, že sa hrá v podstate pri stom výročí od založenia Československa, tak nereprezentujeme iba Kert Park, ale celý český hokejbal,“ povedal pre hokejbal.cz tréner majstra od našich západných susedov David Kuna.

Kometa vycestovala do Prahy už o deň skôr. Spoliehať sa bude môcť aj na pomoc od skupiny skalných fanúšikov.

„S aktuálnou sezónou musíme byť spokojní. Kto by povedal, že po odchode množstva opôr budeme schopní tvrdiť muziku aj v ďalšej sezóne,“ povedal pre hokejbal.cz kapitán Komety Milan Greňo a dodal: „Na tento špecifický zápas sa už veľmi tešíme. Na súpera sme sa nijak extra nepripravovali, akurát sme si boli zatrénovať na umelom povrchu. Budeme sa snažiť hrať našu hru a uvidíme, kto bude udávať tón hry.“
 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.