Považania na Olymp nevystúpili, prvenstvo si uzurpovala Skalica

By TOPhbl.sk - Posted on 01 jún 2019

V Skalici sa v piatom zápase finále rozhodovalo o novom šampiónovi.

V Skalici sa v prvú júnovú sobotu bojovalo o veľa. V piatom zápase finále sa rozhodovalo o tom, kto bude novým slovenským šampiónom. Súboj napokon omnoho lepšie vyznel pre domácich Skaličanov, ktorí si dokázali pripísať druhý triumf v rade a otočili tak sériu, v ktorej už boli iba krok od titulu Považania.

Skóre stretnutia otváral v siedmej minúty Janáč, ktorému na gól prihral Patinka a na dlhú dobu to bol jediný presný zásah, ktorý stále ponechával priebeh súboja otvorený. Následne však domáci dokázali v druhom dejstve svoje vedenie navýšiť a do záverečnej tretiny vstupovali Považania s nožom na krku. Zvýšená snaha hostí ale góly na ich strane nepriniesla, práve naopak. Skaličania dokázali v záverečnej tretine skórovať ešte trikrát, pričom jedine Demáček v samom závere kozmeticky poupravil vývoj súboja počas presilovej hry na konečných 5:1 z pohľadu Skalice.

Skaličania sa tak opäť tešia zo zisku titulu, pričom z ich kádra sa viacero hráčov rozlúčilo s aktívnou klubovou kariérou ziskou zlatého kovu.

Výsledok piateho finále extraligy seniorov:

13:00

5:1(1:0,1:0,3:1)
Góly: 7. D. Janáč (Patinka), 28. Janáč, 34. Vadík (Božík, Zelenka), 41. Janáček (Salajka), 42. Martinusík (Rampáček, Krajšia) - 44. Demáček (Švantner)

Zostavy:

Domáci: Kučera -  Sobol, Daniel - Patrik Janáč, Martinusík, Rampáček - Krajsa, Zelenka - Vadík, Božik, Smetana - Salajka, Miklík - Válek, Patinka, Dávid Janáč - Babiar, Pollák - Holaza, Drgoň, Škadra

Hostia: Buliš (Bratina) - Škrabko, Lukáč, Švantner, Bušovský, Ďurkech, Demáček, Drevenák, Miške, Kluka, Piják, Čičala T., Kukučka, Šándor, Bujdák, Oravec, Linet, Rufati, Nemčík, Balušík

Konečný stav série: 3:2