Považania nevyužili mimoriadnu nedisciplinovanosť Pruského

By TOPhbl.sk - Posted on 20 február 2011

ŠK 98 potvrdilo úlohu favorita a nenechalo Považskú Bystricu získať ani bod.

ŠK 98 Pruské 6:3 (3:1,1:2,2:0) Double Team Žirafa PB

Góly: Škultéty, M.Buday, Kučera, Pavlačka, Pecucha, Gregorík – T.Krúpa, Rezák, Škrabko

Vylúčenia: 9-3

Pruské: ŠK 98 : Moško, Šišovský – Gregorík, Chotár, Kyselica, Pavlačka, Kapko, Kolman – Bielik, Buday O, Bakoš, Škultéty, Pecucha, Buday M, Kučera, Maděra
P.Bystrica: Bratina, Rezák, Kuric, Repáč, Strhák, Tatár, Šamaj, Hrenák, Krúpa, Koleno, Hrenák, Škrabko, Lukáč, Choreň, Krúpa, Koleno, Dodok, Gajdoš

Jarná časť SHbE seniorov začala v Pruskom zápasom 18. kola so súperom Double Team Žirafa Pov. Bystrica, v ktorom domáci ŠK 98 zvíťazil 6:3, po tretinách 3:1, 1:2, 2:0.
Hráči ŠK 98 už od prvej minúty potvrdzovali svoje tabuľkové postavenie a zatlačili svojho súpera do obrany. Gólovo to potvrdili už v 2. min. zápasu, keď Buday Michal svojou dravosťou za bránkou súpera vybojoval loptičku, nahral Škultétymu a ten na 2-krát prekonal považsko-bystrického brankára 1:0. Domáci i naďalej dominovali a druhý gól strelil už v 8. min. aktívny Buday Michal, ktorému po spolupráci so Škultétym nahrával Pecucha 2:0. Domáci i naďalej boli veľmi aktívni, avšak veľa gólových príležitostí ostalo nevyužitých. V 10. min sa Kučera na modrej pohral až s tromi bystrickými hráčmi a na jeho umiestnenú strelu hosťujúci brankár nestihol reagovať 3:0. Koncepciu hry domácich narušilo na konci 10. min. vylúčenie Bielika a o 30 sekúnd aj vylúčenie Pavlačku, ktoré hostia patrične potrestali Krúpom a znížili na 3:1.

Do druhej tretiny nastúpili domáci veľmi ospalo, čo hostia už v 17. min. rýchlym brejkom Rezáka potrestali na 3:2. Ani tento gól neprebudil domácich, takže to boli hostia, ktorí viac ohrozovali domácich a Škrabko v 21. min. strelou od modrej vyrovnal na 3:3. Po tomto vyrovnávajúcom góle sa domáci prebrali, ale opäť sa predbiehali v zahadzovaní gólových príležitostí. Gólový efekt priniesla až 27. min, keď počas presilovky Pavlačkovu strelu od modrej hosťujúci brankár neudržal a tá skončila v sieti 4:3.

Aj v tretej tretine rozhodcovia Čačko a Bežo trestali nedisciplinovanosť domácich hráčov a už v 32. min. hrali hostia opäť presilovku 5:3. Tentokrát boli šťastnejší domáci, keď Pecucha vystihol rozohrávku hosťujúcich obrancov a svoj únik ukončil blafákom na strelenie piateho gólu. Ten priniesol pohodu na domáce hokejky, takže v 43. min. pohotovou strelou do vinkla Gregorík upravil na konečných 6:3 pre ŠK 98. Zápas v pohode rozhodoval Čačko s Bežom, ale domáci by sa mali zamyslieť nad svojou disciplínou, pretože 9 vylúčených hráčov v jednom zápase je veľa a iný súper to môže viac potrestať.

zdroj:sk98.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)