Pod Zoborom jasná záležitosť pre domácich, Pruské vybuchlo

By TOPhbl.sk - Posted on 10 október 2011

Pruské nestačilo na veľkého favorita a inkasovalo debakel.

Hokejbalisti Pruského pricestovali na horúcu pôdu Nitry iba s desiatimi hráčmi. Už to pre ŠK neveštilo nič dobré. Hoci hostia dokázali vlani Nitranov poraziť na ich pôde, tento raz sa prekvapenie nekonalo.

Domáci pozornou hrou dokázali skórovať hneď v prvej minúte, keď Hrivnák otváral gólový účet stretnutia. Nitrianski Rytieri pokračovali vo vynikajúcom tempe a do konca prvej časti zásluhou Throna, Taryho a Ladivera viedli už 4:0. Do druhej tretiny nastúpil namiesto Petríka do bránky Nitry Gažík. V druhej časti videli diváci len jeden gól, keď po peknej akcii junior Ščasný prihrával Čičovi a ten zvyšoval na 5:0.

V poslednej časti sa obraz hry nezmenil. Domáci držali loptičku na svojich hokejkách a hostia sa nevedeli presadiť pred vynikajúcou domácou obranou. Góly padali opäť na strane Rytierov. Po góloch Macha a Hraška viedla Nitra už 7:0. V 37.minúte sa predviedol Miroslav Mráz, keď stanovil na konečných 8:0 pre Nitrianskych Rytierov.

HBK Nitrianski rytieri 8:0 (4:0,1:0,3:0)  ŠK 98 Pruské

Góly: Hrivnák, Thron, Tary, Ladiver, Čičo, Mach, Hraško, Mráz

Vylúčenia: 2-3

Nitra: Petrík, Gažík, Titka, Maxin, Hraško, Haring, Káčer, Martiška, Tary, Javorčík, Hrivnák, Ladiver, Ščasný, Beniač, Mráz, Maděra, Čičo, Thron, Sedláček, Mach, Kučerka

Pruské: Šišovský, Suchánek, Bakoš, Bielik, Gregorík, Moško, Buday O., Buday M., Kyselica, Kučera, Barták T., Barták B., Kolman

Richard Mráz (tréner Nitra): „Zápas bol jednoznačne v našej réžii. Hostia prišli v malom počte a tam sa odzrkadlilo aj naše víťazstvo. V tomto zápase sme si aj vyskúšali rôzne formácie. Trošku ma len mrzí, že v pomere striel 50:8, sme dali len osem gólov. Ale s výsledkom som spokojný.“