Po dvadsiatich rokoch na opačnej strane barikády: praje len to najlepšie


By Ján Ivančík - Posted on 09 september 2010

"Na hokejbalové pomery máme až nadštandardné zázemie. Verím, že sa sponzorom i fanúšikom odvďačíme dobrými výkonmi a výsledkami," vyjadril sa v rozhovore pre fhbl.sk nový muž v nitrianskej kabíne Branislav Thron.

S Doprastavom vyrastal, s Dorpastavom víťazil. Posledný titul získal v Bratislave v uplynulej sezóne. Už v sobotu bude chcieť od červených body ukradnúť pre svoj nový tím.

"Štart do sezóny sa nám skutočne vydaril. Ľudia, ktorí sa na stretnutie prišli pozrieť bez pochýb videli kvalitný hokejbal. Podali sme kolektívny výkon a to rozhodlo," zhodnotil prvý extraligový duel v drese Nitry Branislav Thron a pokračoval: "Pocity sú zatiaľ iba príjemné, keďže všetko klape na jednotku. Výhra nad Žiarom (8:1 pozn. redaktora) určite teší, no je to iba začiatok súťaže a treba si udržať stabilné výkony."

Ambície.. Play-off, možno finále...

Nováčikovia zväčša nemávajú v na nových pôsobiskách veľké oči. Inak tomu nie je ani v prípade rytierov z Nitry. Tí si však uvedomujú svoju silu.

"Ťažké zápasy ešte iba prídu a tie ukážu reálnu silu kolektívu. Máme však veľa natrénovaného, takže sa neobávam ničoho," vyjadril svoj názor Thron a na margo ambícii tímu doložil: "Našim hlavným cieľom je v podstate prebojovať sa do play-off a potom sa uvidí. Finále by však bolo skvelé a podľa mňa to vôbec nie je nereálne."

Bývalý hráč Doprastavu Bratislava a úradujúci majster Slovenska si v novom kolektíve so spoluhráčmi rozumie. "Kolektív je veľmi dobrý. Je tu veľa chalanov, ktorých poznám strašne dlho, s niktorými som hral aj v reprezentácii. Taktiež domáci chlapci z Niry sú šikovní hokejbalisti a hlavne tvoríme dobrú partiu."

Klub spod Zobora sa snaží svojim hráčom pripraviť kvalitné podmienky. Výsledkom je aj dobrá hracia plocha - vedľajšia plocha zimného štadióna. "Zázemie máme na hokejbalové pomery až nadštandardné. Dúfam, že sa sponzorom a nadšencom hokejbalu v Nitre odvďačíme dobrou hrou a výsledkami i keď máme nový kolektív. Budeme musieť nazbierať skúsenosti, ale myslím si, že budeme napredovať rýchlo," povedal pre náš web Thron. "Máme k dispozícii halu na trénovanie a na zápasy, čo je mimoriadna výhoda kvôli počasiu."

Na opačnú stranu barikád

Po rokoch v LG TPS odišla veľká opora Bratislavčanov do neďalekej Nitry. Už druhý ligový zápas bude pre tieto kluby veľkou previerkou novosezónnej sily. Pre Throna i niečim špeciálnym.

"Nabudúce hráme proti klubu, ktorému som zasvätil celý hokejbalový život a po dvadsiatich sezónach nastúpim po prvý raz na opačnej strane ihriska. Budú to pre mňa určite zmiešané pocity. V podstate som ale profesionál, tak ma momentálne bude tešiť výhra môjho nového klubu. Chalanom z LG prajem len to dobré a čo najdlhšiu sezónu, no nie na úkor nás," zakončil rozhovor Branislav Thron.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.