Paulík po dohode so švajčiarskym klubom: Myslím, že je to životná šanca


By Ján Ivančík - Posted on 11 august 2014

"Povedal som teda, že chcem niečo podobné ako má Jakub Šíbik a síce ubytovanie a stravu zdarma, plus prácu. Napokon sme sa dohodli na aute, ubytovaní a práci," povedal pre TOPhbl.sk Mário Paulík.

Slovenský hokejbal bude mať vo Švajčiarsku svoje ďalšie zastúpenie. Do mužstva Sierre Lions totiž prestupuje doposiaľ hráč Nových Zámkov a juniorský majster sveta do 20 rokov z Bratislavy Mário Paulík.

"Celé sa to začalo po finálovom stretnutí majstrovstiev sveta z Českom. Prišli za mnou chalani zo švajčiarskej U20, či by som nemal záujem ísť hrať do Švajčiarska. Bolo to bezprostredne po finále a bol som v obrovskej eufórii, že sme majstri sveta. Nerozmýšľal som nad tým, ale dal som im svoju e-mailovú adresu," začal opis rýchleho vývoja udalostí pre TOPhbl.sk Paulík a pokračoval: "Na druhý deň mi prišiel mail od manažéra Sierre Lions, či by som za nich nechcel hrať. Rozprávali sme sa o tom a stanovil som si nejaké podmienky."

Novopečený hráč švajčiarskeho mužstva sa pritom nespoliehal len sám na seba, ale snažil sa vyzistiť čo najviac informácii o možnom pôsobisku v zahraničí.

"Pýtal som sa Jakuba Šíbika, aké má podmienky on. Povedal som teda, že chcem niečo podobné a síce ubytovanie a stravu zdarma, plus prácu. Napokon sme sa dohodli na aute, ubytovaní a práci," vraví Paulík, ktorý sa presné pracovné zaradenie dozvie až neskôr, no mal by byť pomocníkom pri výstavbe konštrukcii.

Švajčiarskym tímom sa teda slovenský hokejbal očividne pozdáva a hľadajú ďalších potenciálnych mladíkov spod Tatier.

"Povedali mi, že hľadali hráča, ktorý je rýchly a technicky vyspelý. Manažér vraj na základe videozáznamov zo stretnutí a odporúčania od chalanov povedal, že by ma chcel v mužstve Sierre Lions," objasnil Mário Paulík.

Pre mladého hokejbalistu je niečo podobné veľkou výzvou. Zahraničný angažmán má pred sebou po prvý raz v živote.

"Nakoľko som hrával hokej v iných mestách ako v Nových Zámkoch, už som zvyknutý na to, že nie som doma. Z domu som viac-menej preč už od strednej školy. Hrával som v Nitre a býval som na internáte. Domov som chodil málo. Nebude to pre mňa prekážkou, bola by otázka času, kedy by som sa osamostatnil. Nikdy som však nebol takto ďaleko v zahraničí. Mám ale rád výzvy a čo sa týka tejto, tak je to pre mňa životné rozhodnutie, alebo šanca na lepší život. Nebojím sa povedať, že je to životná šanca," povedal talentovaný mládežnícky reprezentant.

Z momentálneho pohľadu je zaujímavé zamyslieť sa nad tým, či je pre mladého hráča perspektívne opustiť Slovensko aj po hokejbalovej stránke. Sme úradujúci majstri sveta v seniorskej kategórii i juniorských kategóriách. To môže indikovať, že naša domáca súťaž je na naozaj vysokej úrovni.

"Po hokejbalovej stránke to budem môcť hodnotiť až keď budem mať odohraté nejaké zápasy. Myslím si ale, že minimálne po kondičnej stránke a taktickej stránke je tá liga na vysokej úrovni. Napríklad, už mesiac a pol tam trénujú a súťaž začína až v polovici septembra," dodal na záver Mário Paulík.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.9 (7 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.