Päťgólový hrdina Fumač: Kvalitný výkon sa dá podať aj bez zápisu do štatistík


By joziva - Posted on 21 október 2010

"Presvedčili sme sa, že môžeme zdolať aj súperov z čela tabuľky. To je veľmi dôležité," povedal v rozhovore pre klubový web Pruského piaty najproduktívnejší hráč extraligy Adam Fumač.

Bratislava s dvoma hráčmi kola, hviezdu má aj Pruské

Pruské v ôsmom extraligovom kole poriadne zaskočilo svojho súpera, domácu Nitru. Hoci ŠK 98 nepatrí medzi súperov, od ktorých sa dá očakávať ľahký zisk bodov, Nitra bola jasným favoritom. Mužstvu z Pruského sa podarilo zvíťaziť 6:5 po samostatných nájazdoch, no strojca tohto úspechu bol ľahko rozoznateľný. Adam Fumač sa podilal na každom presnom zásahu svojho mužstva, bol všade. Iba jeden gól nestrelil on, no aj naň prihral, rozhodl i samostatné nájazdy. Právom mu patrí titul prvej hviezdy kola.

"Keď si to zoberieme štatisticky, určite bol zápas v Nitre doteraz pre mňa bodovo najlepší, no ťažko posúdiť, či aj herne. Aj v predošlých stretnutiach som mal dostatok gólových príležitostí, ktoré sa mi ale bohužiaľ nepodarilo premeniť. V Nitre mi ale po tejto stránke vyšlo takmer všetko, predsa len dať päť gólov v jednom zápase, to sa často nepodarí, ak vôbec," povedal pre klubový web Pruského najproduktívnejší hráč tímu a zároveň piaty najproduktívnejší muž celej súťaže. "Som veľmi rád, že som takto mužstvu pomohol k pre nás, najmä po psychickej stránke, veľmi dôležitému víťazstvu. Každý z nás má na ňom ale rovnaký podiel. Všetci sme podali jeden kolektívny, disciplinovaný a obetavý výkon. Presne takýmto smerom sa musíme uberať. Presvedčili sme sa, že môžeme zdolať aj súperov z čela tabuľky. To je veľmi dôležité."

Fumač ani napriek bodovo najvydarenejšiemu stretnutiu nevie, či išlo o jeho najlepší výkon "A či to bol z môjho pohľadu doteraz najlepší zápas? Ťažko povedať, lebo si myslím, že hráč môže podať kvalitný výkon aj napriek tomu, že sa mu nepodarí zapísať do štatistík. Bodovo bol určite najvydarenejší, no či aj herne, to nech posúdi niekto iný," tvrdí Fumač.

ŠK na začiatku postrádalo výraznejšieho strelca. Piatimi gólmi talentovaný zakončovateľ ukázal, že možno on bude mužom, ktorý tímu chýbal.

"Je pravda, že sme prehrali niektoré zápasy tesným rozdielom, no prehrali sme si ich sami zbytočnými chybami a nedisciplinovanosťou. Taktiež by sme mali zlepšiť koncovku. Ja osobne som spálil niekoľko gólových príležitostí. V každom zápase si ich dokážeme vytvoriť viacero. Problém máme v ich premieňaní. Pred zápasom v Nitre sme si povedali, že nebudeme toľko špekulovať. Tam bol pravdepodobne kľúč k úspechu. Hrali sme jednoducho a priamočiaro, vytvárali sme si šance a dokázali sme ich vyžiť. Verím, že sme na správnej ceste a že podobné výkony dokážeme podávať v každom zápase," znie jasná reč Adama Fumača.

Nadchádzajúce dvojkolo neveští pre Pruské ľahké zápasy. Aj napriek tabuľkovému postaveniu je zrejmé, že LG Bratislava sa prebúdza. Pokiaľ Sharks zvýšia svoju efektivitu, ani oni nemusia byť ľahkým súperom.

"V domácom prostredí by sme samozrejme chceli bodovať naplno. Musíme nahnať body, ktoré sme doposiaľ stratili. Pokiaľ ale budeme hrať tak ako posledné zápasy, myslím si, že sa nemáme čoho báť," znie optimistická odpoveď na záver interview pre sk98.sk Fumača.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.