Országh Cup mierne zoštíhlený, na kvalite ale rozhodne nešetrí!


By Ján Ivančík - Posted on 28 máj 2018

Máte už v kalendári poznačený dátum 16. a 17. jún 2018? Ak nie, mali by ste túto chybu čo najskôr napraviť.

Najväčší hokejbalový turnaj na Slovensku i v širokom okolí hlási svoje ďalšie pokračovanie. V Banskej Bystrici sa totiž schyľuje k zahájeniu veľkolepého sviatku hokejbalistov – Országh Cupu.

V dňoch 16. a 17. júna 2018 sa bude na Zimnom štadióne v Banskej Bystrici a na Anére Barani bojovať o prestížnu trofej, ktorej hlavným ambasádorom je Vladimír Országh, toho času asistent reprezentačného kouča slovenskej hokejovej reprezentácie, hlavný tréner hokejistov Banskej Bystrice a nadšený podporovateľ hokejbalu nie len v Banskej Bystrici.

Do tohtoročného boja sa zapojí 24 mužstiev, ktoré počas dvoch dní zvedú veľké boje o deviaty Országh Cup. Turnaj má opäť bohaté mediálne pokrytie, pričom medzi mediálnymi partnermi nechýba, už tradične, ani TOPhbl.sk! Okrem nášho webu pribudli napr. TV Hronka, Rádio Rock, Retro a One.

„Pripravili sme niekoľko zmien i noviniek. Jednou z nich je to, že prvých osem mužstiev z minulého ročníka bude mať samostatne šatňu a zvyšné mužstvá budú mať dve veľké šatne k dispozícii na prezlečenie a osprchovanie,“ informuje TOPhbl.sk Martin Caban, hlavný organizátor turnaja a pokračuje: „Podujatie bude mať pod rozhodcovskou taktovkou šestica arbitrov – Milan Kováčik, česká dvojica Lukáš Dittman a Tomáš Zboril, ku ktorým sa pridajú Banskobystričania Rastislav Plavucha, Marek Maliňák a Ludovít Šoltés.“

Na turnaji bude možné stretnúť, či prípadne získať podpis, od množstva zaujímavých mien – hokejistov i hokejbalistov. V akcii bude napríklad hokejbalový majster sveta  Michal Chovan, hrajúci aj hokej za extraligový Zvolen, Lukáš Jurík z hokejových Nových Zámkov, Ján Ťavoda a Patrik SVitana z hokejového Popradu, Martin Sukeľ z Liptovského Mikuláša, Marek Biro a Rastislav Gašpar z Banskej Bystrice, či Tomáš Zigo, ktorý vlani nastupoval za hokejový Hradec Králové. K nim pribudne i Kristián Pospíšil pôsobiaci v zámorskej AHL, Matúš Súkeľ a Patrik Koyš, hokejbalisti Ján Rímsky, Miroslav Božík, Boris Oravec, ale v hre bude aj reprezentácia do dvadsať a osemnásť rokov.

Veľké poďakovanie patrí všetkým partnerom a mediálnym partnerom,“ konštatuje Caban, ktorý vyzdvihuje najmä spoluprácu so spoločnosťou Bison Sportswear a spoločnosťou CVT Sport: „Vďaka partnerom bude ocenený najlepší nahrávač, najlepší strelec, či najlepší brankár turnaja. Treba povedať, že jedine vďaka našim partnerom je vôbec možné takýto turnaj zorganizovať, pretože bez ich finančnej podpory a sponzorských príspevkov by to nešlo.“

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
10 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.