Oravec si reprezentačný dres veľmi váži, so spoluhráčmi chce vystúpiť na vrchol


By TOPhbl.sk - Posted on 17 jún 2015

„Som veľmi šťastný. Od posledného šampionátu na sebe tvrdo pracujem. Verím, že pre mužstvo budem čo najprospešnejší," vraví Boris Oravec pre Korzár.sk.

V extralige sa vyšvihol dvadsiatimi presnými ranami v drese Kežmarku, teraz chce na dobré výkony nadviazať v reprezentačnom drese. Medzi slovenskou elitou je Boris Oravec už dlhšiu dobu veľmi dobre etablovaný a s reprezentačnými kolegami by rád niesol zo Švajčiarska opäť najcennejší kov.

„Som veľmi šťastný. Od posledného šampionátu na sebe tvrdo pracujem. Verím, že pre mužstvo budem čo najprospešnejší," vraví kežmarský ostrostrelec pre Korzár. Bude to pre neho druhý svetový šampionát: „Na MS budem druhýkrát. Premiéru som absolvoval pred dvoma rokmi v kanadskom St. John's.“

Na vrchol sezóny sa pritom východniarsky líder veľmi poctivo pripravuje. 

„Snažím sa vyladiť top formu. Cez zimu som čas venoval kettlebellovej silovej príprave, pridávam crossfit i tréningy v Reds crew trainings pod dohľadom osobného kouča Dávida Mikšu. Vďaka nemu som v tých najlepších rukách. Ďalej hrávam futbal, dvakrát týždenne plávam, nasleduje sauna a poctivá regenerácia. Ako mentálny tréning praktizujem tenis,“ znejú Oravcove slová. Talentovaný útočník ale dodáva, že cesta k reprezentačnému dresu je veľmi ťažká: "Na Slovensku máme množstvo kvalitných hokejbalistov, z ktorých by sme pokojne mohli postaviť dve nesmierne silné družstvá. Znamená to, že tréneri stáli pred ťažkou úlohou poskladať družinu, čo pocestuje do Švajčiarska. Konečný menoslov vzišiel z najlepších hráčov povolaných na prípravné kempy. Každý, kto šancu dostal, o miesto naplno bojoval. Absolvovali sme medzinárodné turnaje v Plzni a v Gajaroch. Kouč neustále káder obmieňal, aby ten diamant obrúsil čo najlepšie.“

Hokejbal je jeden z mála kolektívnych športov, kde naši reprezentanti môžu stále chodiť s "veľkými očami". Ako obhajujúci majstri sveta by na nič iné ani myslieť nemali. Na druhej strane, v príprave nám už aj Švajčiari ukázali, že to asi nebude "one team show".

„Som víťazný typ. Bude to veľmi ťažké, ale túžim po zlate. Svetová špička sa vyrovnáva. Na najvyššie priečky budú útočiť Američania, Kanaďania, Česi a my. Avšak turnaj je dlhý a náročný, preto, keď sa bude lámať chlieb, i ostatné reprezentácie môžu prekvapiť,“ zamyslel sa kežmarský ostrostrelec.

Ten viac ako po individuálnych oceneniach túži po kolektívnom zlate. Nedávno pritom bol honorovaný aj na Országh Cupe ako najužitočnejší hráč.

„Uprednostním kolektívny úspech. História si pamätá víťazov. Ja svojimi schopnosťami obetujem spoločnému cieľu všetko. Nechám na ihrisku srdce," vraví Oravec, ktorému zapadnutie do kolektívu problém nerobilo: „Chlapcov poznám. Sú to výborní hokejbalisti, pohodoví aj mimo ihriska. Chémia funguje, sme super partia. Najlepšie si rozumiem s Liborom Teplickým, no konečné slovo nechám trénerovi. Nech ma zaradí tam, kde budem pre mužstvo osožný.“

Na úvod sú na Slovákov pripravení Američania. Ako teda na nich? „Musíme hrať jednoducho, tlačiť sa do brány, byť aktívni pred bránkoviskom, pomáhať si v súbojoch a hlavne obetavo bojovať," dodal na záver Boris Oravec.

Článok je vydaný v spolupráci s autorom: Peter Procházka Korzár.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
13 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.