Oravec: Je to ako sen. Prešli sme neskutočnú cestu

By TOPhbl.sk - Posted on 30 jún 2015

"Mali sme srdce na správnom mieste," raduje sa hrdina Boris Oravec.

Po dvoch rokoch sa naši tešia opäť. Slovenskí hokejbalisti  obhájili vo švajčiarskom Zugu titul svetových šampiónov. Zlatým gólom rozhodol nedeľňajší finálový zápas kežmarský rodák Boris Oravec.

Úvodné tri stretnutia majstrovstiev sveta Slováci nezvládli. Podľahli nevyspytateľným Američanom, remizovali s priemernými Fínmi a dokonca s outsiderom z Pakistanu. Lámali nad nimi palicu.

Potom však zverenci  trénera Jozefa Ďuriša naštartovali spanilú jazdu, ktorú zavŕšili ziskom najcennejších medailí.

Padli Portugalci, vo štvrťfinále favorizovaná Kanada, v semifinále húževnatí Česi. Keď sa už zdalo, že finálový príbeh šťastne neskončí, hokejbalisti s dvojkrížom na prsiach prehrávali s USA 3:1 v druhej tretine, poslalo duel do predĺženia duo Oravec, Minárik.

Prvý menovaný napokon dramatickú bitku rozhodol životnou strelou.

Je to ako sen. Prešli sme neskutočnú cestu. Ešte si neuvedomujem, čo sme dokázali, ale cítim, že je to silné. Ľudia doma a na štadióne boli neskutoční,“ rozplýval sa tesne po záverečnom meraní síl šťastný strelec.

Kde slovenskí reprezentanti vzali silu, aby vstali z popola a obhájili majstrovský primát z kanadského St. John’s?

„Sme super partia. Náš výkon vykvitol. Mali sme srdce na správnom mieste,“ hovoril Oravec, najlepší hráč finále.

autor: Peter Procházka Korzár.sk, foto: archív BO

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)