OHL: Vieska má zlatý hetrik, Oreskému snaha vo finále nestačila


By Peter Perička - Posted on 26 marec 2014

Natabak Vieska sa stala majstrom  v OHL v sezóne 2013/14, a tak získala ako prvý klub v histórii ligy zlatý hetrik.

Tri roky za sebou nedokázal žiadny klub v lopašovskej lige prelomiť dominanciu Natabaku, a staronový kráľ sa zaslúžene teší z opätovnej korunovácie. Oreské je prvýkrát na druhej priečke, čím prekonalo svoje klubové maximum.

V druhom finálovom stretnutí medzi Vieskou a Oreským sa domáci ujali vedenia, čo bol dôležitý moment na ceste za ich obhajobou. Hráči Oreského veľmi chceli otočiť nepriaznivý vývoj a aktívnym pohybom sa dostávali pred bránku súpera. Brankár Drkoň chytajúci v dobrej forme však všetky útočné výpady súpera dokázal s prehľadom kryť. Vieska sa tak sústredila na rýchle kontry, ktoré končili gólovo najmä vďaka Kolínekovi a jeho formácii. Pomaly sa tak náskok úradujúceho šampióna zvyšoval a titul bol na dosah. Vieska v záverečnej tretine kontrolovala priebeh hry, aj keď iskierku nádeje pre Oreské vykresal Štefka dobre umiestnenou strelou počas dvojnásobnej presilovej hry. Dvojgólový náskok Viesky bol ale napokon priveľký. V závere Natabak pridala posledný gól a dokráčala za obhajobou.
 
Finále 2..zápas OHL:

Natabak Vieska  9 : 5  Hbk Oreské
Góly: Kolínek J. 3x, Patinka M. 2x, Kudláč P., Drgoň R., Mikula Joz., Flajžík J. - Hrbatý L. 2x, Kralovič O., Korčák R., Štefka J.
 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
14 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.