Hráči Nitry potvrdili, že nováčik bude víťazom základnej časti.

HBC Žirafa Žilina 1:3 (1:2,0:0,0:1) Nitrianski Rytieri Nitra

Góly: M.Dubovec – P.Kašša, B.Thron, Ladiver

Vylúčenia: 2-8   Využité: 1-0

Žilina: Winkler, Krško, Hulín, Slovák, Pavlorek, Lajčiak, Vojaský, Dubovec, Cíba, Koštek, Melicherčík, Mokoš, Kuna, Hartel, Hájek, Chodelka, Bednár, Dubovec, Miške, Janisek
Nitra: Petrík, Gažík - Titka, Maxin, Hraško, Haring, Káčer, Martiška, P. Kašša, Javorčík - Slovák, Ladiver, R. Kašša, Beniač, Thron, Hrivnák, Mach, Ďurický, M. Mráz, Cajchan, Balaška, Kučerka

Od úvodných minút sa hral rýchly hokejbal. Nitrania podali v prvej časti veľmi dobrý výkon a dvomi gólmi položili základ svojho úspechu v zápase. Následne si však vlastnou nedisciplinovanosťou mierne skomplikovali situáciu množstvom vylúčených hráčov.

Skóre otváral v tretej minúte hry hosťujúci Kašša. Zužitkoval prihrávku Cajchana a bolo 0:1. Ešte v ôsmej minúte sa dokázali Žilinčania vzchopiť a odpovedať zásahom Dubovca. O pár sekúnd však odpovedal na 2:1 pre Nitru Thron.

V závere stretnutia sa im však podarilo streliť poisťujúci gól z hokejky Ladivera. Domácim nepomohla ani záverečná hra bez brankára a Nitra tak skončí základnú časť na prvej priečke.

Richard Mráz st., (tréner Nitry pre My Nitrianske noviny): „Máme šesť bodov z dvoch ťažkých zápasov. Dnešný duel hodnotím veľmi pozitívne, mali sme fantastickú prvú tretinu. Sme radi, že sme na prvom mieste, nezmení to ani posledný zápas so Skalicou.“

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (4 votes)