Nitra v Bratislave proti Profisu nezaváhala

By TOPhbl.sk - Posted on 05 december 2010

Aj napriek nepriaznivému počasiu vycestovali Nitrania na meranie síl s Profisom a nie márne.

Hoci sa stretnutie medzi LG Bratislava a Žiarom nad Hronom prekladalo, Petržalka si posledný hokejbalový víkend v roku 2010 nenechala ujsť. Duel Profisu Sharks a Nitry sa odohral podľa plánu.

V úvode stretnutia začali lepšie hostia, keď v 3.minúte Hraško po individuálnej akcii otvoril skóre a posielal Nitru do vedenia 0:1. Skóre stretnutia sa menilo o minútu, keď Ladiver zvyšoval už na rozdiel dvoch gólov. Domáci sa postupne dostávali do tempa, čoho výsledkom bola aj 11.minúta, keď Tomašech znižoval na 1:2.

To však bolo, zo strany "žralokov" po gólovej stránke všetko. V druhej časti sa k slovu častejšie dostávali hostia. V 28.minúte Kašša zúžitkoval prihrávku od Eckera a zvyšoval vedenie "rytierov" na 1:3. V poslednej tretine Nitrania umne kontrolovali priebeh stretnutia. V 36.minúte sa dvomi presnými zásahmi prezentoval priebežný líder produktivity Thron a uzavrel skóre stretnutia na konečných 1:5. Sharks sa teda nepodarilo prekvapiť papierového favorita a z rokom 2010 sa lúčia s prehrou. Naopak Nitra sa aj vďaka preloženiu zápasu Skalice dostala opäť na čelo ligovej tabuľky, kde prezimuje.

Profis Sharks BA 1:5 (1:2,0:1,0:2) Nitrianski Rytieri

Góly: Tomašech – B.Thron 2, Hraško, Ladiver, R.Kašša

Profis: Šajar, Vasil - Kováč, Rehák, Maier, Pöthe, Regula, Ondrík, Csicsay, Zemeš, Giba, Gemeran, Tomašech

Nitra: Petrík, Haviar - Mach, Titka, Révay, Maxin, Kašša, Ďurický, Čičo, Kašša, Thron, Cebo, Beniač, Káčer, Martiška, Ecker, Mráz, Javorčík, Hraško, Balaška, Ladiver, Cajchan

Vylúčenia:2-4

Richard Mráz (tréner Nitrianskych rytierov): "Som spokojný so zápasom, chalani podali kolektívny výkon, mali sme herne navrch vychádzala, nám nátlaková hra.“

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.7 (3 votes)