Nitrania Žiline oplatili prvú prehru, hostia neboli tí istí, čo v sobotu.

HBK Nitrianski rytieri 7:3 (2:1,2:0,3:2)HBC Žirafa Žilina
Góly
Ďurický, B.Thron po 2, M.Slovák, Ecker, Hrivnák – M.Dubovec 2, Hartel

Na zápasy: 1:1

V Nitre sa čakalo napätie a diváci opäť nemohli odchádzať sklamaní. Domáci mali nôž na krku. Hoci nie úplne, veď prehrali iba jeden domáci duel, no strata oboch proti outsiderovi zo Žiliny bola neprijateľná.

"Rytieri" rozbehli svoj kolotoč od začiatku a netrvalo dlho, aby sa dostali do vedenie o dva góly. Žilinčania však dokázali odpovedať ešte v závere prvého dejstva a opäť to mohla byť dráma. Domáci však nastúpili omnoho koncentrovanejšie ako v sobotu. Neboli natoľko nervózni a to sa odrazilo aj na výsledku. Naopak, nebola to tá istá Žirafa ako v deň predtým. Omnoho nekoncentrovanejší výkon a hlavne horšia disciplína.

Nitrania si v druhej časti hry ešte dokázali zvýšiť svoje vedenie na rozdiel štyroch gólov.  Pred záverečnou tretinou sa zdalo byť rozhodnuté. To najdôležitejšie však na seba iba nechalo čakať. Žiline sa podarilo znížiť a na strane domácich opäť rástla nervozita. Smutným momentom bolo zranenie Ladivera po hrubom faule v nepreľadnej situácii. Rozhodca najprv ani neprerušil hru, no situácia bola vážna. Hráča domácích napokon odviezla záchranná služba. Bližšie informácie o jeho zdravotnom stave nám neboli poskytnuté, informovať budeme čo najskôr. V závere Nitra dokázala poslať Žilinu do kolien. Výrazne k tomu napomohla aj presilová hra trvajúca päť minút, ktorá sa rozšírila i na presilovku o dvoch mužov. Nitra - Žilina napokon 7:3.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (4 votes)