Nitra síce bod získala, no bude asi sklamaním

By fhbl.sk - Posted on 16 október 2010

Nitrania sa chceli otriasť z prehy s Ružinovom, zastihol ich však nečakaný osud. Pruské si spod Zobora napriek početnej nevýhode odnieslo dva body.

Nitrania ťahali šnúru výhier bez prerušenia prvých šesť kôl. Zatiaľ čo zakopnutie proti Ružinovu bol celkom ľahko predpokladateľný výsledok. Prehra proti štrnásťnásobnému majstrovi Slovenska nemôže byť nikdy niečim nevídaným. V súboji s Pruským však bolo všetko inak.

Nitrania začali ako z veľkej knihy. Súpera nepustili v úvodným minútach z jeho obranného pásma a diváci sa pomaly pripravovali na debakel Pruského, ktorý musí nenávratne príjsť. Domáci krúžili okolo brány ŠK a gól visel na vlásku. Napokon aj prišiel z hokejky Javorčíka, ktorý otváral skóre. Potom však prišiel obrat a nepochopiteľná pasivita Nitry. Chyby v obrane sa kopili jedna cez druhú a do konca prvého dejstva bolo 1:2. Pruské vedelo efektívne využiť protiútoky a zasiahnuť vtedy, keď to rytieri nečakali.

Keď v druhej tretine narástlo skóre na hrozivých 1:4, zdalo sa, že je všetko stratené. Treba podotknúť, že gólman Nitry Martin Haviar svoje mužstvo veľmi nepodržal, pretože bledomodrí sú pri ňom zvyknutí na iné výsledky. Tak, či onak, skóre sa po góle Pruského vyšplhalo na 2:5 a už mnohí domáci fanúšikovia strácali nádej na dobrý výsledok. Do konca druhej tretiny sa však podarilo ich tímu znížiť na jeden gól 4:5.

Tretia tretina bola miernym prekvapením. V nej Nitra zväčša dokoná svoje dielo a rozstrieľa súpera. Tento raz tomu tak nebolo. Domáci síce vyrovnali, no napriek výraznej početnej prevahe na striedačke súpera neumorili. Rozhodovalo sa až v samostatných nájazdoch a  po nich sa tešili hostia, keď rozhodol Fumač.

Nitrianski Rytieri 5:6 sn(1:2,3:3,1:0-0:1)  ŠK 98 Pruské
Góly: Javorčík, Mach, Ladiver, Kučerka, B.Thron – Fumač 4, Pecucha, rozh. nájazd Fumač

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (2 votes)