Nitra je na koni, Bratislava hrala nedisciplinovane

By TOPhbl.sk - Posted on 17 apríl 2011

Peter Číha (LG Bratislava): "Súper hral lepšie a zaslúžene zvíťazil." + online textový prenos

HBK Nitrianski rytieri4:1(1:0,2:1,1:0)LG TPS Bratislava

Góly: Mach 2, Cjachan, Thron  - Sedláček

Na zápasy: 2:0

Stretnutie sa začalo vo veľkom tempe. Hostia potrebovali vyrovnať sériu, a tak sa pustili bez rešpektu do favorita z Nitry. V zostave LG však chýbali veľké mená ako Varga, Škvaridlo, Giba alebo Hrabárik. To sa citeľne prejavilo aj na výkone. Nielen že chýbali najzdatnejší hráči, ale aj užší káder ovplyvnil vytrvalosť Bratislavčanov.

Už v tretej minúte sa presadili hostia z Nitry, keď po Ladiverovej prihrávke umiestnil strelu pri Šurekovu tyč Mach. Bolo teda 1:0. V prvej tretine sa diváci viacerých gólov nedočkali. Atmosféra bola skutočne fantastická a postarali sa o to nie iba domáci ale aj hostia. Najvyrovnanejšia časť bola práve tá prvá. Už v nej sa však začala nekonečná dávka vylúčení. Najprv nevyužili presilovú hru o dvoch mužov hostia, následne dostali množstvo početných výhod domáci. V niektorých prípadoch sa hráči aj hereckými výkonmi snažili vypýtať si vylúčenie, nedisciplinovanú hru však treba vytknúť najmä Bratislave.

V druhej tretine pokračovali Nitrania presilovou hrou prenesenou z prvej časti hry. Tú dokázali rýchlo využiť a zvýšiť svoj náskok na 2:0. Takmer celé druhé dejstvo sa nehralo v plnom počte hráčov. Nitra bola dlhý čas vo výhode o jedného muža, keď hrala až päť presilovie za sebou, hostia svoje dve nevyužili. Práve piate vylúčenie, keď sedel na trestnej lavici Lvomský Nitra dokázala potrestať strelou Macha, 3:0. Zdalo sa, že je rozhodnuté, no o pár sekúnd prišlo vylúčenie na strane Nitry. Exportná strela od modrej čiary nedala Petríkovi najmenšiu šancu. Bratislavčania sa dostali opäť do hry.

V treťom dejstve to bola opäť presilová hra, ktorá priniesla gólový moment. Thron po Slovákovej prihrávke zužitkoval svoju šancu a Nitrania viedli 4:1. Hoci sa mužstvo z hlavného mesta snažilo o nápor, nezostali mu sily a rozdiel v skóre už bol značný. Nitra teda vedie v sérii už 2:0 a je krok od finále.

Richard Mráz (tréner Nitry): "V tomto stretnutí rozhodla naša disciplinovanosť a skvelá hra. Musím pochváliť naozaj celé mužstvo za predvedený výkon. Boli sme fyzicky lepší a naša streľba bola efektívna. Vyjadrujem veľkú spokojnosť s predvedeným výkonom."

Peter Číha (LG Bratislava): "Súper hral dnes lepšie a zaslúžene zvíťazil. Nenastúpili sme pre rôzne príčiny v plnej zostave. Hoci sme sa snažili, nezložili sme štyri formácie, a tak sa play-off hrať nedá. Navyše sa na psychike odrazil včerajší zápas. Hrali sme množstvo oslabení, položila nás najmä desaťminútová pasáž v druhej tretine, kde sme bez oslabenia ani nehrali. Rozhodca sa následne snažil kompenzovať, no nemali sme dostatok síl, aby sme presilovú hru zvládli podľa predstáv. My sa však nevzdávame a na domácej ploche ukážeme svoju silu. Nitre postup nedarujeme."

Online textový prenos zo stretnutia:

• Stretnutie sa skončilo za stavu 4:1 pre Nitru, tá vedie v sérii už 2:0
  • Posledná polminúta tretej tretiny.
  • Dve nitrianske strely a zákroky Šureka.
  • Prebieha posledná minúta tretieho dejstva.
  • Hra prerušená kvôli jednému z divákov, je vyvedený z ihriska.
  • Nitra s piatimi hráčmi., vhadzuje sa pred Petríkom.
  • Hrajú sa posledné dve minúty tretej tretiny, videli sme pekný prienik Eckera, na ploche teraz leží jeden z Nitranov.
  • Ecker s Ďurickým vo veľkej šanci, Šurek opäť výborný.
  • Titka na dve minúty za napadnutie, LG hrá presilovú hru.
  • Veľa vzrušenia hra neponúka, hrá ša do tela, no viac-menej sa už iba dohráva.
  • Prebieha dvanásta minúta tretej tretiny.
  • Bratislavčania v útočnom pásme. Hra prerušená Petríkom.
  • LG má príležitosť presilovej hry, na trestnej lavici Mach.
  • Hra vysokou hokejkou, hra sa prenesie pred Petríka.
  • Napriek štyrom inkasovaným gólom treba šureka vyzdvihnúť ako muža LG dňa. Práve zneškodnil ďalšie dve šance. Nitra sa sústreďuje
  • Ďurický bol v bránkovisku Šureka, hra prerušená.
  • Obrovská chyba hostí, Chovan bol sám pred brankárom. Šurek úradoval, následné dorážky zneškodnil vykopnutím betónu.
  • Hrá sa pred bránou Nitry. Hostia však vyložené šance nemajú. Nitra už bráni náskok.
  • Petríkova brána posunutá, vhadzovať sa bude pri nej.
  • Hosťom už chba elán zo začiatku stretnutia. Prebieha piata minúta záverečnej tretiny.
  • Obrovská šanca Macha, jeho šancu Šurek zneškodnil betónom.
  • Nitra využíva presilovú hru. Thron prestrelil všetko čo mu stálo v ceste, nahrával Slovák. Stav: 4:1.

GÓÓÓÓÓÓÓÓL

• Nitra sa zatiaľ k vážnejšej šanci počas presilovej hry nedostala.
  • ďalšie vylúčenie na strane Bratislavy. Trest pre trestnú lavicu za 6 hráčov na ploche.
  • Nitrania už piati.
  • Presilová hra hostí pokračuje, k vážnejšej šanci sa LG nedostalo
  • Vhadzovať sa bude pred Petríkom

.Začala sa III. tretina.

• Koniec druhého dejstva. Stav stretnutia je 3.1.
  • Bratislava ožila po expresne rýchlo využitej presilovej hre.
  • Tri sekundy pred koncom tretiny ďalšie vylúčenie Nitry.
  • Bratislava znižuje na 3:1 exportnou bombou Sedláček po nahrávke Totha a Ondrušeka.

GÓÓÓÓÓÓÓÓL

• vylúčenie na strane domácich. Na trestnú lavicu putuje hráč č.91.
  • Prebieha posledná minúta druhej tretiny, LG s piatimi.
  • Nitra využíva presilovú hru a zvyšuje na 3:0 strelou Macha

GÓÓÓÓÓÓÓÓL

• A opäť presilová hra Nitry. Lvomský na dve minúty za držanie.
  • Hostia sa ubránili, musia hrať disciplinovanejšie.
  • Chyba obrany hostí, Nitrania mohli dorážať poskakujúcu loptičku v útočnom pásme. Šurek pozorný.
  • Nitra v útočnom pásme súpera. Zatiaľ sa k strele nedostala.
  • Čas 26.33 vylúčenie LG. Bratislavčania hrajú väčšinu druhého dejstva v oslabení.
  • Prebieha dvanásta minúta druhej tretiny. Vhadzuje sa v strednom pásme, po tom, čo loptička opustila hraciu plochu.
  • LG s piatimi mužmi na ploche.
  • Lg sa ubránilo vyhodením hry. Slovák púšťa jednu strelu za druhou.
  • Nitra pokračuje v ostreľovaní Šureka.
  • Bratislava so štyrmi hráčmi.
  • Pätnásť sekúnd pred koncom presilovej hry LG opäť vylúčené. Sedláček na dve minúty za hákovanie.
  • Šurek prerušil hru po nahadzovanej strele na bránu. LG sa zatiaľ bráni. Zostáva ešte 52 sekúnd trestu.
  • Nitra hrá svoju presilovú hru dobre. Šurek má množstvo roboty, strely lietajú hlava-nehlava.
  • Beží siedma minúta druhej tretiny. Strela na šureka zblokovaná mimo hracej plochy.
  • Ďalšie vylúčenie, Strapák dostal dve minúty za držanie. To bolo trochu zbytočné.
  • Zakázané uvoľnenie Nitry. Tá je do týchto chvíľ lepším tímom. Bratislava by potrebovala oživenie.
  • Nitra tlačí súpera, veľká šanca Throna. Na hosťoch je vidieť, že nehrajú v plnej zostave.
  • Koniec presilovej hry, Slovák je na ploche. Petrík zazmätkoval pred vlastnou bránou, no hru napokon prerušil.
  • LG tlačí súpera až na bránkovú čiaru, hostia dvakrát netrafili prázdnu bránu.
  • Napriek presilovej hre v útoku domáci.
  • Ďurický samostatný únik nevyužil.
  • Presilová hra pre Bratislavu, Slovák na dve minúty za sekanie.
  • Pritvrdzuje sa, pred Šurekom sú strkanice.
  • A je 2:0 LG sa síce presilovke ubránilo, Cajchan však triafa pod brvno, nahrával Hrivňák.

GÓÓÓÓÓÓÓÓL

Začala sa druhá tretina
a Nitra pokračuje v presilovej hre i tlaku.

• Koniec prvej tretiny. Stav 1:0 pre Nitru.
  • LG v protiútoku, šancu však nevyužili.
  • Slovákova strela letela tesne vedľa, prebieha posledná minúta prvej tretiny.
  • Chovan netrafil prázdnu bránu po nahrávke Throna.
  • LG sa zatiaľ úspeše bráni.
  • Ofsajd Nitry.
  • Prebieha trinásta minúta hry, stav stále 1:0 pre Nitru.
  • Toth dostal 2 plus 2 za hrubosť.
  • Nitra bude hrať presilovú hru, Toth sedí sa sekanie., Káčer sa iba pomaly zviecha.
  • Hrá sa tvrdo, avšak vidíme aj množstvo filmovania.
  • Thron so Slovákom vypracovali pre Nitru veľkú šancu.
  • Kontra Nitry, teraz mal Šurek šťastie. Zakázané uvoľnenie LG.
  • Majster stále v útoku.
  • Nitrania sa ubránili, hoci majster ich žul v obrane a od gólu bol na krok blízko.
  • Chovan si trest odpykáva za adržaine hokejky. LG má veľkú šancu skórovať.
  • Nitrania už štyria, Lg presilovú hru nevyužilo.
  • LG sa nevie usadiť v útočnom pásme, Nitrania vyhadzujú.
  • Presilovú hru bude hrať 57 sekúnd, už s piatimi mužmi.
  • Presilovku bude hrať LG, Chovan ide na 2 minúty.
  • Hrať sa bude 4 na 4. Vylúčený je Nitran Kučerka..
  • 2 minúty dostal za hákovanie. Vhadzuje sa pred Petríkom.
  • Nitra hrá presilovú hru, vylúčený je Mydlár.
  • Nitrania vypustili na Šureka niekoľko nebezpečných projektilov.
  • Otrasený kapitán Nitry Ďurický sa iba s námahou zdvíha.
  • Nitra v útoku, s nebezpečnými dorážkami si Šurek poradil. V zápätí protiakcia LG.
  • Petrík nahadzovanú strelu pokryl.
  • Thron nahodil do útočného pásma, Šurek prerušil hru.
  • Strela na Šurekovu bránu tesne vedľa, v protiútoku LG, bude sa vhadzovať pred hetríkom.
  • LG stále v útoku, k vážnejšej šanci sa však Bratislavčania nedostali. Hrá sa piata minúta stretnutia.
  • Atmosféra na štadióne je vybičovaná. Momentálne útoí LG.
  • Za hostí dnes nesnastupuje ani Varga.
  • Mach po rýchlej akcii zakončil pri šurekovu tyč. Nahrával Ladiver.
  • Nitra vedie v 3.minúte 1:0.

GÓÓÓÓÓÓÓÓL

• Hostia dnes nastupujú bez Gibu, Škvaridla, Hrabárika. Budú to mať o to ťažšie, spoľahnúť sa môžu iba na tri formácie.
  • Hrá sa vo veľkom tempe, hra sa prelieva z jednej strany na druhú.

Zápas sa začal.

• Znejú tóny hymny.
  • Dobrý deň, vítame Vás pri online prenose. Mužstvá práve nastupujú na plochu.
  • Zostavy prinesieme pred začiatkom stretnutia.
  • Zápas za začne o 13:00.

Vítame Vás pri online sledovaní druhého semifinálového stretnutia medzi domácou Nitrou a LG Bratislava. Zápas sa začne o 13:00.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)