Nezatracujme majstra


By joziva - Posted on 04 október 2010

"Hráme v obrovskej kríze a bohužiaľ nám do karát nehrá ani to, že všetky zápasy hráme vonku, čo je v našej situácii veľmi náročné," povedal pre lghokejbal.sk prezident klubu LG TPS Bratislava Jaroslav Šálka

LG sa trápi. Od začiatku sezóny bolo zrejmé, že úradujúci majster nebude mať ľahký vstup do ročníka. Množstvo odchodov ku ktorým sa pripojila fúra zranení neveštili nič dobré. Situácia po šiestich kolách nevyzerá pre majstra dobre.

"Takúto potupu som s LG ešte nezažil! Nenachádzam slov... Štadión som opustil ešte pred samostatnými nájazdmi. Hráme v obrovskej kríze a bohužiaľ nám do karát nehrá ani to, že všetky zápasy hráme vonku, čo je v našej situácii veľmi náročné," povedal pre klubový web LG prezident klubu Jaroslav Šálka. LG totiž v poslednom kole prehralo s posledným mužstvom ligovej tabuľky zo Žiaru nad Hronom po samostatných nájazdoch.

Situácia je zlá, no Bratislavčania hlavy nevešajú. Aj keď takáto kríza nie je medzi červenými bežná, zažili už množstvo problémov, ktoré dokázali vyriešiť.

"Je doslova nemožné aby sa nám podarilo každý víkend vycestovať v kompletnej zostave. Vždy niekto nemôže, do toho zranenia a výsledok je taký, že hráč hrá každý zápas s niekym iným," zanalyzoval Šálka situáciu v kabíne úradujúceho majstra. "Klub opustilo desať hráčov a na tých, ktorých sa to malo cele zosypať sú chorí alebo laborujú so zraneniami. Nemôžme čakať, že teraz to celé potiahnu mladí a začnú hneď vonku vyhrávať. Tím nie je zohratý a chýba mu zdravá kostra."

V nasledujúcom kole čaká na LG Bratislava ďalšia ťažká skúška. Hráči zažijú reprízu minuloročného finále. K dispozícii by mali byť navrátilé posily.

"O týždeň hráme v Martine a musíme sa dať rýchlo dokopy. Konečne sa vrátil 'Raro', ktorý je momentálne pre nás nenahraditeľný. V Martine by už mali hrať aj Varga, Sedláček, Vavro a Mydla. Treba sa postaviť k tomu tak aby začal tento klub šľapať a nie ho zatracovať," zneli pre lghokejbal.sk odhodlané slová Jaroslava Šálku.

Foto: lghokejbal.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.7 (14 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.