Nevídaný záver rozhodnutého semifinále, Kanaďania neudržali nervy na uzde


By Ján Ivančík - Posted on 09 jún 2013

"Vôbec som nemal v úmysle sa biť, pretože som si celý čas hovoril, že ak mu začnem údery oplácať, vo finále si nezahrám. Preto som radšej obetoval pár obdržaných rán za finále," povedal pre hokejbal.cz Jan Bacovský.

Skutočne nevídanú dohru malo semifinále A-kategórie mužov na majstrovstvách sveta v Kanade medzi domácim tímom a Českou republikou. Zámorský tím neudržal nervy na uzde po vyradení do boja o tretie miesto a v samom závere súboja sa rozpútala nemilá šarvátka, ktorá sa pre viacerých aktérov skončila až v rukách lekárov..

Všetko sa začalo skórovaním Bacovského, ktorý sekundu pred koncom zápasu poslal loptičku do opustenej bránky súpera. Za stavu 1:5 v prospech našich západných susedov bolo viac ako zrejmé, že majstri sveta budú obhajovať svoj triumf z Bratislavy aj tento rok. Naopak, domáca Kanada si na zlato bude musieť počkať a zo šampionátu neodíde lepšie ako s bronzom. Tento fakt naozaj rozčertil Justin Pendera, ktorý sa pri záverečnom buly vrhol na Bacovského a búšil do neho päsťami. Český reprezentant, ktorý je aj hráčom ľadového hokeja však nechcel inkasovať trest a tým pádom aj stopku vo finále, a preto sa rozhodol nebrániť. Situáciu chcel upokojiť český brankár Heczko, no aj on bol Penderom inzultovaný. Zranenie hlavy mu dokonca môže ohroziť štart vo finálovom súboji so Slovenskom. Je pochopiteľné, že za danej situácie museli zakročiť aj rozhodcovia. Najbližšie bol Slovák Marek Kralovič, hlavný arbiter tohto zápasu. Ani on neobišiel bez pár dobre mierených rán, čo mu vynieslo roztrhnuté väzy v kolene a prevoz do nemocnice. Tieto informácie priniesol oficiálny web českého hokejbalu.

"Bola sekunda do konca zápasu a ja som sa normálne postavil na kruh, čakajúc na vhadzovanie. Pender ku mne pribehol a chcel sa biť, tak som mu ukázal na zvyšný čas do konca zápasu. Vôbec som nemal v úmysle sa biť, pretože som si celý čas hovoril, že ak mu začnem údery oplácať, vo finále si nezahrám. Preto som radšej obetoval pár obdržaných rán za finále. Ani sám som nevedel, že ma potom prišiel brániť Heczis," opísal inkriminovaný moment Jan Bacovský, ktorý v semifinále patril medzi ústredné postavy.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (5 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.