Na Svetovom pohári chce Skalica uspieť, posily sú v riešení


By Ján Ivančík - Posted on 07 august 2014

"Sezóna nám prakticky skončila až počas uplynulého víkendu a hneď začala letná príprava," povedal pre TOPhbl.sk Jaroslav Martinusík.

Extraligista zo Skalice sa tento rok zúčastní na Svetovom pohári v Nitre a tomu je podriadená aj jeho letná príprava. Záhoráci vynechajú viacero turnajov, na ktorých sa pravidelne zúčastňujú a namiesto toho budú spoločne trénovať.

"Sezóna nám prakticky skončila až počas uplynulého víkendu. Hralo sa totiž finále Skalickej mestskej hokejbalovej ligy. Všetci hráči sú teda dosť unavení a prakticky hneď nám začala letná príprava," povedal pre TOPhbl.sk Jaroslav Martinusík.

Jediné turnajové predstavenie Hokejmarketu Skalica teda bude na domácom podujatí, ktoré organizuje miestny klub Vikings - víťaz skalickej súťaže. Na turnaji sa okrem iných predstaví napríklad aj petržalský Jokerit, či české Sudoměřice.

"Presne tak. Z turnajov odohráme iba memorial na počesť Nemčovského, ktorý hrával ligu v drese Vikignov. Turnaj je organizovaný práve našim klubov. Inak trénujeme zatiaľ dvakrát do týždňa, no s pribúdajúcim časom možno tréningové nasadenie zvýšime," objasnil program letnej prípravy talentovaný zakončovateľ.

Ambície na Svetovom pohári má každý účastník vysoké a inak to nie je ani v prípade Skalice. Nad priečkami, ktoré by boli pre Záhorákov uspokojujúce Martinusík špekulovať nechcel. O cieli hovorí s úsmevom: "Je samozrejmé, že chceme vyhrať."

Skaličania pred štartom nového ročníka nevylučujú ani možné posilnenie kádra. Zatiaľ sa ale nechcú uponáhľať s prezradzovaním mien.

"Nejaké nové mená padli, ale zatiaľ nie je nič isté. Nechcem preto konkretizovať. Na to je ešte skoro," dodal na záver slovenský reprezentant.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.