Na Doprastav sa veľmi teším, tvrdí Michal Hrivnák


By Ján Ivančík - Posted on 10 september 2010

"Takú húževnatosť a chuť do tréningu som počas celej svojej hokejbalovej kariéry ešte skutočne nevidel. Zložilo by sa tu aj šesť extraligových formácii," povedal v interview pre fhbl.sk Michal Hrivnák.

Po dvadsiatich rokoch na opačnej strane barikády: praje len to najlepšie

Nitra má za sebou vydarený štart. Mesto spod Zobora žije svojou hokejbalovou renesanciou a kompetentní nenechali nič na náhodu. Chceli si vybojovať post čierneho koňa nového ročníka a vyzerá to tak, že sa im to podarilo. Do svojich radoc získali viacerých ťahúňov z konkurenčných klubov. Ich pozornosti neušiel ani najlepší hokejbalista na Slovensku za rok 2009 Michal Hrivnák.

"Je asi zbytočne porovnávať podmienky, ktoré sú vytvorené v Nitre s inými klubmi a bohužiaľ aj v reprezentácii. V Nitre všetko funguje na vysoko profesionálnej úrovni," prezradil pre náš portál bývalý martinský útočník a pokračoval: "Myslím, že sa tu tvorí super kolektív, s množstvom vynikajúcich hráčov, nepreženiem , keď uvediem, že by sme zložili minimálne 6 útokov na extraligovej úrovni. Nikto nemá isté miesto v zostave, je tu zdravá konkurencia a každý sa chce popasovať o svoju šancu. Takú húževnatosť a chuť do tréningu som počas celej svojej hokejbalovej kariéry ešte skutočne nevidel."

Kto príde z Martina, chce ísť iba najvyššie. Čo sa nepodarilo v meste z Turca, môže byť v Nitre skutočnosťou. "Ja považujem náš extraligový štart za úspešný. Hrali sme celý zápas na štyri útočné formácie a súpera takmer k ničomu nepustili. Určite by sme sa chceli dôstojne popasovať v play-off, ale ja mám vždy len tie najvyššie ciele, takže..." nechal Hrivnák vetu o ambíciách nedokončenú.

Na začiatok Nitrania deklasovali Žiar, nabudúce to zrejme už tak ľahko nepôjde. "Do súpera zo Žiaru sme sa pustili od úvodnej sekundy a neustále počas celého stretnutia sme ho držali pod tlakom. Doplatil na neskúsenosť, a podľa mojho názoru nie príliš dobrú pozičnú hru," objasnil príčunu hladkého úspechu mnohonásobný slovenský reprezentant a na margo nasledujúceho zápasu doložil: "Najbližsie nás čaká Doprastav, posledný majster. Som si vedomý našej sily a viem, že je v naších silách ich poraziť, ale uvidíme. Doprastav je vynikajúce mužstvo, aj ked je sčasti oslabené o niekolko hráčov a sám som zvedavý ako sa dokážu s touto stratou popasovat. Veľký náboj tomuto zápasu dodáva aj fakt, že práve z Doprastavu prišli traja hráci a to Riko Thron, Hracho a Cajchan. Myslím, že sa bude na čo pozerať a tento zápas skutočne ukáže ako na tom Nitra je. Sám sa na toto meranie síl veľmi teším," zakončil Michal Hrivnák.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.8 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.