MS 2010 v Moste: Potvrdí Slovensko medajlové ambície?


By Ján Ivančík - Posted on 22 január 2010

V júni tohto roku sa opäť budú konať majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale. V českom Moste skrížia hokejky najlepší hokejbalisti do 16 a 18 rokov.

Mesto stvorené pre šport

Mesto Most - WikipediaNajväčšou udalosťou tohtoročnej sezóny budú pravdepodobne MS U16 a U 18 v Moste. Mesto v severozápade Čiech je pre šport ako stvorené. Atmosféra starobylého mesta s divadlami a historickými ulicami je žiaľ minulosťou.

Za bývalého režimu bol Starý Most v podstate zrovnaný so zemou. Nový Most je dynamický a neustále vyvíjajúci sa celok, ktorý dáva možnosť na realizáciu. Práve výhoda nového sídla z Mostu robí geniálny priestor pre organizáciu športových podujatí. Dostatok priestoru a dobrá doprava z miesta urobili centrum regiónu.

Milovníci športu si v Moste skrátka musia prísť na svoje. Jazda koní, rýchle autá ale aj futbal, hokejbal, hokej, či tenis, golf, atletika, squash, jazda na vodnom skútri alebo rekreácia v horách. To všetko sa dá na opačnom konci Čiech zažiť.

Účastníci budú známi až 23. januára

ME 2007 U16 SlovenskoMomentálne ešte nie je známe koľko mužstiev sa turnaja zúčastní. Istý sú zatiaľ piati z kategórie U18 a štyria na U16. Ide o výbery, ktoré pravidelne nechýbajú na najvyšších hokejbalových podujatiach. Medzi osemnásťročnými sú Česko, Slovensko, Švajčiarsko, Kanada a Fínsko, turnaj do 16 rokov je zatiaľ chudobnejší o krajinu tisícich jazier.

 

Siahneme si na medajlu?

Naše výsledky z posledných medzinárodných podujatí naznačujú, že aj v tomto roku by sa náš výber mohol ocitnúť na stupni najlepších. V roku 2008 sa naši šestnásťroční umiestnili na tretej priečke. Vtedy sa hralo vo Zvolene. V tom istom čase sa na tom istom priestore konali aj MS do 18 rokov. Naši zástupcovia dosiahli výborné druhé miesto.

Zatiaľ nikto nehlasoval

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.