Mokošove dva góly Žiline na body nestačili

By TOPhbl.sk - Posted on 21 november 2011

Hráči LG Bratislava prelomili nepriaznivú sériu v súboji s žilinskými "žirafami".

Súboj Žiliny s LG bol skutočne nevyspytateľnou záležitosťou. Žirafy podávajú v aktuálnom ročníku mimoriadne nevyrovnané výkony, tie bratislavské taktiež nie sú na kandidátke príjemných prekvapení roka.

Do stretnutia lepšie vstúpili hostia, keď sa ešte v prvom dejstve ujali vedenia po góle Mišuru. Stalo sa tak počas presilovej hry, asistenciu si pripísal Rehák. V 23.min už bolo 0:2, keď hostia využili aj druhú presilovku. Tento raz sa presadil Drozdík po nahrávke Paulecha. Žilinčania však nezložili zbrane a kontaktný gól sa podarilo dosiahnuť ešte v druhej časti hry Mokošovi, taktiež v početnej výhode o jedného muža.

Záverečná tretina priniesla nie len tvrdý boj, ale aj prvé góly v rovnovážnom stave. Domácu eufóriu odštartoval opäť Mokoš,keď v 31. minúte vyrovnal na 2:2. Radosť bola predčasná, pretože Ondrušek dokázal v 34. min po prihrávke Vavra získať tri body pre hostí.

HBC Žirafa Žilina 2:3 (0:1,1:1,1:1) LG Bratislava

Góly: Mokoš 2 - Mišura, Drozdík, Ondrušek

Vylúčenia: 5:5, Využitie: 1:2

Žilina: Šimo, Krško, Pavlorek, Lajčiak, M. Dubovec, Ondrúšek, Miške, Ja.Hulín, Mokoš, Hartel, Hulín, Urbaník, Bednár, Bukový
LG: Mišura, Ondrušek, Drozdík, Paulech, Minárik, Hrabárik, Mateička, Vančo, Mitter, Kalis, Ďurčov, Zemeš, Rehák, Giba, Velčický, Vaverčák, Mikulčík, Vavro, Potoček, Muller