Liptáci sa pomstili Žiline za tesnú  jesennú prehru.

HBC Žirafa Žilina 3:5 (2:2,0:1,1:2) MHbO L. Mikuláš

Góly: Vojaský 2, Slovák – Heumann 2, Šlachtič, Teniak, Zrník

Tresty: 8+2x10 OT - 7 + 10OT  Strely: 26-23

ŽIlina: Škorvánek, Krško, Hulín, Slovák, Pavlorek, Vojaský, Dubovec, Marjenka, Dubovec, Lacko, Mokoš, Kuna, Hartel, Hájek, Chodelka, Melicherčík, Kosa, Bednár, Janisek
L.Mikuláš: Javorka, Girgoško, Chovan, Javorka, Teniak, Balažovič, Heumann, Púček, Zrník, Jankura, Šlachtič, Holbus

V Žiline sa hral pre obe mužstvá dôležitý súboj. Domáci potrebujú v posledných súbojoch v základnej časti predbehnúť svojho tabuľkového suseda Profis Sharks. Liptovský Mikuláš naopak bojuje o vyhnutie sa barážovým bojom.

Stretnutie sa začalo zhurta, hneď v úvodnej tretine patri štyri góly. Skóre otváral už v tretej minúte Šlachtič. Domáci doplatili na vylúčenie Marjenku z úvodnej minúty stretnutia. V deviatej minúte zvyšoval už na 2:0 pre hostí Heumann po nahrávke Šlachtiča. Pri žilinskú striedačku začínala situácia vyzerať zle. Domácim sa však podarilo odpovedať dvoma gólmi v rýchlom slede. Skórovali Vojaský a o niečo vyše minúty Slovák.

V druhom dejstve sa hostia opäť dostali do vedenia, tento raz gólom Teniaka. V záverečnej tretine Mikuláš zvýšil svoj náskok na rozdiel troch gólov. Žilina napokon iba skrášlila skóre duelu v poslednej minúte gólom z hokejky Vojaského. Nepriaznivé predpovede pre Žilinu sa teda potvrdili a Liptáci v odvete porazili svojho súpera.