Martinský ligový koniec


By Ján Ivančík - Posted on 02 júl 2019

Martinský šport prichádza o veľa. Extraligu opúšťa bronzový medailista a dlhoročná stálica najvyššej súťaže.

Dlhé roky zvádzali martinskí hokejbalisti neúspešné finálové snahy proti rivalom z hlavného mesta, aby získali svoj prvý titul. Museli si naň počkať, pretože ich finálové série prerušil nekompromisný nástup Nitry, ale dočkali sa. Mohlo sa zdať, že nastane zlatá éra mužstva z Turca, ale pravý opak je pravdou. Martin v nasledujúcej sezóne v extralige neuvidíme!

Nie je to však až taký šok, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Martinčania mali v uplynulých rokoch viackrát problémy s mančaftom, ktoré vyústili až do dvoch absencií na zápase, jedenkrát aj v nedávno skončenej sezóne. Manažér Richard Pobeha robil, čo mohol, ale extraligový materiál v Turci ubúda.

Ako veľmi dobrý krok sa ukázalo predsezónne spojenie s Diakovou, ktorá pred minulou sezónou tiež pôsobila v extralige, ale najmä z personálnych a finančných dôvodov sa rozhodla svoje pôsobenie na najvyššej úrovni ukončiť. Martin tak získal cenných hráčov, ktorí mu pomohli k vybojovaniu tretieho miesta. V ďalšom ročníku ale končí mnoho veľkých mien a nové nepribudli. Najväčším problémom je odchod hlavného manažérskeho tandemu Pobeha - Petrák. 

Martinský klub tak zostal bez vedenia a prakticky s torzom kádra. Pred novou sezónou sa tak funkcionári rozhodli pre drastický krok, ktorý však už dlhšie visel vo vzduchu - Martin nekončí, ale nateraz hrať nebude.

"Po skončení sezóny sme si sadli a začali sme mapovať, kto je ako na tom na ďalšiu sezónu. Zistili sme, že s extraligovou kariérou končia hráči ako Hrivnák, Bielený, Tomka, Tupý, Javorka, kvôli zraneniu by neodohral nasledujúcu sezónu ani Zluky a hráči Diakovej povedali, že budú hrať iba mestskú ligu. Ďalší hráči dostali ponuku z iných mužstiev. Tým pádom sa vlastne mužstvo úplne rozpadlo," povedal Richard Pobeha pre oficiálnu stránku SHbÚ s odôvodnení, že za takýchto okolností sa klub do nového ligového ročníka neprihlási.

Martinský klub vznikol v roku 1986, pričom v roku 1992 sa prebojoval do najvyššej súťaže. Od roku 1996 patril medzi popredné mužstvá ligy, ktoré majú na svojom konte titul, množstvo medailí a prvenstiev z rôznych turnajov a dokonca aj úspechy na európskom pohári klubov.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.