Liptov: V šlágri kola vydretý triumf "krídel"

By TOPhbl.sk - Posted on 05 november 2014

V spolupráci s Tomášom Paprčkom vám prinášame pohľad na siedme kolo ligy v Liptovskom Mikuláši.

V sobotnom zápase sa stretli v repríze zápasu o bronz z poslednej sezóny mužstvá Black Devils a Green Power. Po prvej tretine svietilo na tabuli skóre 2:0 v prospech Čiernych Diablov, ale potom prišla dvojtretinová smršť Zelenej sily a zápas sa zmenil na exhibíciu hosťujúcej striedačky. V zápase sa blyslo trio hráčov Zelených Jozef Pavlovič Jozef Pavlovič, Milan Valaštiak a Roman Trochta, ktorí svoju bodovú žatvu mali bohatú.

V nedeľnom úvodnom zápase sa stretli vyrovnaný súperi v tzv. šesť bodovom stretnutí. Obidve mužstvá sa na tento duel poctivo pripravili, čo bolo vidieť už na predzápasových súpiskách. Od úvodného buly bolo na obidvoch striedačkách vidno odhodlanie. Tempo zápasu bolo vysoké, aj keď šance boli sporadické. Ani jedno z mužstiev nechcelo spraviť chybu, a tak sa súboje odohrávali pri mantineloch, či v strednom pásme. Hokejbalová kvalita síce niekedy chýbala, ale nasadenie a bojovnosť tomuto zápasu dodávali punc. Predsa len na konci prvej tretiny sa dostali do vedenia Krídla. Druhá bezgólová tretina bola obrazom celého zápolenia, v ktorom sa hlavne bojovalo a behalo. V tretej tretine po chybe obrancu Panterov vo vlastnej tretine sa dostal k loptičke Martínek, a strelou z pravého kruhu medzi betóny brankára dostal Krídla do dvojgólového vedenia. Avšak tento gól Krídla trošku uspal. Panteri opticky prebrali iniciatívu, a začali sa viac tlačiť do zakončenia. Krídla však podržal v týchto fázach zápasu brankár Peter Hanko. Panterom sa minútu a pol pred koncom podarilo znížiť po strele Kozaňáka, ale nedostatok času a hra Krídel im nakoniec nedovolila vyrovnať a dotiahnuť zápas do nájazdovej lotérie. Dôležité body si tak do tabuľky pripisuje LM Wings.

V záverečnom zápase víkendu sa minuloročný majster Funky Monkeys stretol so Subtechom unity. Predzápasové prognózy hovorili o výhre Opičiek, tá sa ale nerodila ľahko. Gól z úvodu prvej tretiny do sie te Opičiek naznačil priebeh zápasu. Subtech sa po tom to góle stiahol, a Opičky museli dobývať bránku hostí v ktorej podal výborný výkon Bačík. Herne dominovali Opičky, ale dlho sa nevedeli presadiť v útočnom pásme súpera. Strely z väčších vzdialeností pohodlne zlikvidoval spoľahlivý brankár Bačík, o ktorého výkon sa mohli hostia oprieť. Po teči a následnej dorážke Kutnára však Opičky ešte pred prestávkou vyrovnali. Druhá tretina mala rovnaký priebeh ako ta predošlá. Dobývanie bránky Subtechu však priniesol v sieti iba jeden gól Laučíka. Po druhej prestávke tak stále Subtech živil nádej na body v zápase. V tretej tretine sa však už útočná sila Opičiek naplno prejavila, a tromi po sebe idúcimi gólmi zlomili odpor súpera. Honor hráča zápasu si vyslúžil s chuťou hrajúci Durdiak v drese Opičiek. Samozrejme nemôžeme zabudnúť ani na útočné duo Laučík - Kutnár, ktorým jesenná časť súťaže priniesla radosť, chuť a body v každom zápase.

Týmto víkendom sme uzavreli oficiálnu jesennú časť súťaže v Liptovskom Mikuláši. Ďalší víkend bude patriť dohrávkam neuskutočnených zápasov, ktoré sa mali odohrať v mesiacoch september a október.