Liptov: Nový formát priniesol zaujímavé štvrťfinále

Štvrťfinále

V prvý júnový víkend sa v areáli hokejbalového ihriska na Podbrezinách rozbehli boje v play-off. Po prvýkrát sa liptovskomikulášska hokejbalová liga hrá formátom so šiestimi mužstvami postupujúcimi do vyraďovacích bojov. Prvé dve najlepšie mužstvá po základnej časti, Green Power a Baničné, si zabezpečili priamu účasť v semifinále. Zvyšné štyri mužstvá si to rozdali v štvrťfinálovej fáze.

Sobota

Funky Monkeys – Panteri 13:3

Minuloročný majster, ktorý po zbabranej jarnej časti obsadil tretie miesto v ZČ nenechal nič na náhodu. Okrem zraneného Reca nastúpil v plnej sile. Do série vstupovali Opičky s rešpektom, ale aj so zdravým sebavedomím. Vedeli, že ak zahrajú svoj hokejbal, výsledok sa dostaví. Presne splnili to, čo si pred zápasom povedali a po bleskovej prvej tretine, ktorá skončila 5:0 v prospech obhajcu, bolo prakticky rozhodnuté. Opičky však neprestali behať a búšiť do súpera ani počas druhej tretinu a bavili sa hokejbalom. Prvý gól do ich siete padol až v tretej tretine za stavu 8:0 po menšej nekoncentrovanosti brankára Lenka, ktorý v zápase nemal veľa roboty a v úmornej páľave to mal v bránkovisku ťažké. Zápas sa nakoniec dohral v kľudnom tempe.

LM Wings – Black Devils 5:7

Druhá štvrťfinálová dvojička priniesla vyrovnanejší priebeh. Na jar posilnené Krídla, ktoré skončili ZČ na štvrtom mieste sa tak po prvýkrát vo svojej krátkej histórii predstavili vo vyraďovacej časti. Zápas sľuboval vyrovnaný priebeh a to sa aj naplnilo. Hernú kvalitu však predsa len mali na svojich hokejkách Čierny diabli, ktorí využili lepšie svoje šance. Od Krídel sa očakával väčší pohyb, prameniaci z ich počtu, keďže na striedačke bolo 15 hráčov. V tomto aspekte zaostali za očakávaniami divákov. To by bola ich cesta k úspechu. Prinútiť Diablov robiť viac chýb po aktívnom napádaní. To sa im, ale nepodarilo. Skúsenejší Diabli s ostrostrelcom od modrej čiary Petranom, tento zápas nakoniec doviedli do víťazného konca. Pred nedeľou tak mali výhodu.

Nedeľa

Black Devils – LM Wings 7:2
V nedeľnom zápase už mali Diabli k dispozícii aj dvojicu bratov Hunovcov, a tak Krídla mali pred sebou ešte ťažšiu úlohu. Od začiatku zápasu boli Diabli silnejší na loptičke. Krídla museli tvrdo bojovať o to, aby získali loptičku na svoje hokejky. Prvá tretina skončila výsledkom 3:0 pre Diablov, po dvoch rýchlych góloch na začiatku tretiny. V úvodnej tretine došlo aj k nepríjemnej situácii, keď Struhár v presilovke Krídel trafil priamou strelou do oblasti hlavy Fialu. Ten sa vrátil do zostavy až v tretej tretine, po zastavení krvácania. V druhej tretine Krídla znížili na 1:3 po góle Martíneka, avšak zakrátko potom po hrubej chybe Lištiaka na červenej čiare im ušiel hráč a v samostatnom úniku znova zvýšili Diabli na rozdiel troch gólov. Krídla, aj keď bolo vidieť snahu väčšiu ako v sobotnom zápase, sa nedokázali dostať k vyloženým šanciam. Ak už aj prišla jedna z mála tutoviek, nedokázali ju premeniť. V zápasoch play-off je využívanie šancí alfou a omegou. Mužstvá sa nedostávajú pri pozorných obranách do veľa príležitostí, a práve preto je potrebné sa na zakončenie sústrediť. Diabli doviedli zápas do víťazného záveru, a tak sa stali ďalšími semifinalistami. Treba uznať, že Diabli pôsobili v tomto dvojzápase kompaktnejším dojmom.

Vyjadrenie kapitána LM Wings Mareka Nemca po sérii: „Oba zápasy sa odohrali v dobrom tempe. Už pred dvojzápasom sme vedeli, že náš súper má veľkú silu a sme papierovo slabší súper. Aj napriek tomu, že v našom mančafte sme mali tiež niekoľko kvalitných hokejistov, v náš neprospech bol aj fakt, že sme menej skúsené družstvo. Je to len náš druhý ročník v tejto súťaži a len prvá účasť v play-off. Myslím, že hra v poli bola vyrovnaná, no doplatili sme na slabú efektívnosť v koncovke. Vypracovali sme si veľké množstvo šancí, ktoré sme však nedokázali premeniť a to nás stalo lepší výsledok. Náš mladý team je však predzvesť do budúcna. Máme na čom stavať. Súperovi gratulujeme a držíme palce v ďalších bojoch.“

Funky Monkeys - Panteri 8:4

Aj v druhom zápase nastúpili Opičky v plnej sile a odhodlaní nenechať nič na náhodu. To sa im, rovnako ako v prvom zápase, darilo hneď od začiatku, po rýchlych góloch Staroňa a dvoch presných zásahoch Kutnára. V tomto zápase Panteri ukázali trošku viac chcenia a neboli tak odovzdaným súperom ako v predchádzajúci deň. Celkovo v tomto dvojzápase Opičky očakávali väčšiu aktivitu od Panterov. Väčšiu túžbu po víťazstve. V druhej tretine sa nešťastne zranil útočník Opičiek Kutnár, keď po strele zle dostúpil a podvrtol si členok. Bude určite chýbať na súpiske v ďalšom priebehu play-off. Uvidí sa, ako dlho bude trvať rekonvalescencia, či ešte nastúpi v tomto ročníku ligy. Po zranený Reca je to ďalšia citeľná strata pre Opičky. Hlavne, keď aj Kutnárova dvojička z útoku Laučík nie je celkom zdravotne v poriadku. Po tomto incidente zostali Opičky trošku rozhodené, a tak Panteri prebrali iniciatívu. Výsledkom boli dva góly v sieti Lenka. Opičky však žiadnu drámu v tretej tretine nepripustili a pridali ďalšie góly. Sériu, ktorá sa niesla v duchu fair-play, tak ukončili jasným triumfom. Za korektnosť série treba poďakovať obom mužstvám. Za dva zápasy udelili rozhodcovia iba dva menšie tresty.

Ďalší víkend sa tak stretnú v semifinále mužstvá Green Power, Baničné, Funky Monkeys a Black Devils.