V ťaháku tretieho kola sa tešili z výhry domáci Ružinovčania.

Ružinov Bratislava 4:1 (2:0,1:0,1:1) LG TPS Bratislava
Góly: Rímsky 2, Blahut, R. Kováč – Kanich

Vylúčenia: 5-6 Využitie presiloviek: 3-0
Diváci: 50
Rozhodcovia: Neczli, Malovec

Ružinov: Butowski – Blahút, Andris (24´ Bobek), Cvik, Kochan, Račko, Zelenák – Rímsky, Behúl, Kováč, Ligas, Križan, Huber, Lazar, Šimora, Cibuľa

LG Bratislava. Kanich, Vavro, Varga, Ondrušek, Paulech, Baran, Minarik, Hrabarik, Mateička, Lvomský, Mitter, Kalis, Ďurčov, Zemeš, Rehák, Giba, Velčický, Muller

Ružinov sa nepúšťal do bezhlavého útočenia, keďže súper sa pred ligou posilnil a jeho útočná sila bola nepopierateľná. Do domácej brány sa postavil tentokrát Butowski, ktorý mal čo vracať za vlaňajšiu prehru práve dlhoročnému rivalovi.

Zápas sa začal opatrne a hostia ovládli držanie lopty. V šiestej minúte sa previnil podrazením Strapák (LG TPS) a Ružinov trestal. Po ľahkom prechode modrej čiary nechal súper veľmi veľa času i priestoru Rímskemu a ten prestrelil Kalisa od modrej čiary prvý krát. V 10´ na lavicu hanby putovali Šimora (nešportové správanie, Reebok) s Velčickým (nešportové správanie, LG). O chvíšu neskôr sa pre zmenu previnil Varga (vysoká hokejka, LG) a Ružinov znovu nezaháľal. Tento raz sa trafil premiérovo v ružinovskom drese reprezentant Blahút. V 14´ diskutoval príliš Strapák a vyslúžil si desaťminútový trest za nešportové správanie.

Po prvej časti viedli Ružinovčania 2:0, keďže potrestali presilové hry hostí. Druhé dejstvo prebiehalo rovnako ako prvé, hostia sa tlačili do útoku a domáci pozorne, avšak aktívne bránili. V dvadsiatej minúte sa znovu previnili hostia a Ružinov do tretice trestal. Ružinovčania postavili rozostavenie nie celkom podľa šablóny, ale prihrávka Rímskeho naprieč pásmom na Kováča bola ideálna. Druhý menovaný triafal prakticky do prázdnej brány. V dvadsiatejtretej minúte sa previnil v obrannom pásme Kochan, ale domáci sa ubránili. Do konca tretiny mali obe mužstva pološance, ale obaja brankári boli pozorní.

Tretiu časť začínali domáci s trojgólovým vedením a hŕstka divákov bola zvedavá ako dopadne toto tradičné derby. V tridsiatejtretej minúte prehnal svoju aktivitu Račko, ale domáci pozorne bránili, ba čo viac aj skórovali. Hostia trestuhodne stratili pri Kalisovej bráne loptu a Rímsky ho poľahky prekonal. Hráči LG zaznamenali aspoň čestný úspech, keď Strapákovu prihrávku spoza brány zužitkoval reprezentant Kanich. V tridsiatejšiestej minúte si Ligas vyslúžil najprv dve minúty za nešportové správanie a za ďalšie zbytočné reči si vyslúžil aj desaťminútový trest. Za priamu komunikáciu s ním šiel na trestnú lavicu aj bývalý reprezentant Marián Giba. V tridsiatejsiedmej minúte sa znovu previnili hostia, ale domáci z tejto presilovky neprofitovali. V štyridsiatej minúte rozhodcovia potrestali Hubera za vysokú hokejku, ale ani hostia svoju výhodu nevyužili. Zápas sa teda skončil za stavu 4:1 pre domáci výber.