LG ukončilo najbradatejšiu sériu v histórii ligy, veľkolepý finiš Pruského


By Ladislav Kováč - Posted on 30 marec 2016

Zaujímavosti a štatistiky po základnej časti a niekoľko pozoruhodných sérii pred play-off.

So ziskom 51 bodov si víťazstvo v základnej časti extraligy premiérovo vybojovali hokejbalisti Skalice. Záhoráci počas celej sezóny podávali najstabilnejšie výkony a len v dvoch stretnutiach sa im nepodarilo bodovať. Úradujúci majster z Nitry zaostal za Záhorákmi o štyri body a dlhodobú časť sezóny tak zakončil na druhej priečke.

Naopak, po prvýkrát vo vyraďovacej časti bude absentovať LG Bratislava, keď v tabuľke Bratislavčanom chýbal jeden bod k postupu. Skončila sa tak najdlhšia séria v extralige a po dvadsiatichšiestich rokoch sa sedemnásobný majster Slovenska neprebojoval do play-off. Smolnú sezónu zakončil LG AZ-hokej dvoma prehrami po nájazdoch. 

Veľkolepý šprint zaknihovali na jar hráči Pruského. ŠK 98 nevyveštila jeseň nič pozitívne, no na rozdiel od bratislavského LG dokázali Prušťania zabrať v rozhodujúcich momentoch naplno. Z posledných piatich stretnutí prehrali iba jedno a to ich vyšvihlo na siedmu priečku v celkovom hodnotení. V play-off tak nebude chýbať aspoň táto stálica ligového neba a hneď na úvod vyzve Nitru.

Polepšili si aj Ružinovčania, ktorí vyzbrojení o jihlavské posily zaknihovali záver základnej časti na tretej priečke. Už kolo pred koncom základnej časti bolo jasné, že brány play-off ostanú zatvorené pre Svidník, Považania si užili pokojný záver sezóny, keďže na poslednej priečke zanechali ešte na záver jesene úplne jasne Diakovú.

Tabuľku kanonierov v základnej časti 2015/16 vyhral Boris Oravec z Kežmarku, ktorý ako jediný pokoril 20-gólovú hranicu. Oravec ovládol aj produktivitu, keď nazbieral 39 bodov (21+18). Najlepším nahrávačom súťaže sa stal Milan Rampáček zo Skalice s 26-timi asistenciami. 

Najproduktívnejší obranca v dlhodobej časti Martin Džupina zo Svidníku zaznamenal 17 bodov. Najlepší gólový priemer inkasovaných gólov si udržal brankár Skalice Radoslav Petrovič. 

Čo nás čaká v play-off?

Už v sobotu 2.apríla v extralige odštartuje play-off a fanúšikovia hokejbalu sa môžu dočkať historických zápisov, či rekordov. Najlepšiu pozíciu do vyraďovacích bojov si vybojovalo mužstvo Hokejmarket Skalica. Otázkou je, či to hráči zo Záhoria dokážu využiť a zapíšu sa ako štvrtý klub do zoznamu majstrov Slovenska. Na šiesty titul v rade má sezónu rozbehnutú Nitra a Nitrianski Rytieri môžu vyrovnať rekordnú majstrovskú sériu Ružinova z obdobia 2002-2007. 

Medzi ašpirantov na celkový triumf sa radí aj 14-násobný majster Slovenska Leaders Ružinov. Svoj posledný zlatý pohár získali hokejbalisti Ružinova v ročníku 2008/09. Ružinovská legenda klubu Mojmír Hojer je rekordér v počte extraligových titulov, keď ako hráč vyhral s mužstvom štrnásť zlatých medailí. Vyrovnať jeho rekord môže aktuálne najlepší  hráč sveta podľa ISBHF Stanislav Petrík. Reprezentačný brankár útočí s Nitrou na šiesty titul a ďalších osem získal práve v bráne Ružinova. V tesnom závese za Hojerom a Petríkom je Branislav Thron, ktorý taktiež v drese Nitrianskych Rytierov útočí na šiesty triumf v rade a vo farbách LG Bratislava nadobudol sedem zlatých medailí. 

Držiteľom rekordu v počte extraligových titulov v rade je Ladislav Simon, keď sa osemkrát po sebe stal majstrom Slovenska (2000 - 2007). V roku 2000 a 2001 ako gólman LG Bratislava a v rokoch 2002-2007 ako útočník bol pri šesťročnom zlatom ťažení Ružinova.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.