LG hlási veľkú posilu, prichádza Škvaridlo


By Ján Ivančík - Posted on 19 október 2010

Donedávna trápiaci sa majster na domácom ihrisku výrazne ožil a zdolal lídra. Dopomohla k tomu aj nová posila Bratislavčanov Tomáš Škvaridlo.

Už pred dvoma týždňami LG zaregistrovalo na svoju súpisku slovenského reprezentanta v hokejbale Tomáša Škvaridla. V Martine síce za Bratislavčanov nastúpiť nemohol, proti Ružinovu už ale ukázal svoju silu naplno a zrejme bude jedným z hlavných ašpirantov na post hviezdy týždňa.

"S Peťom Číhom som už dlho v kontakte. Každú sezónu ma volal do Doprastavu. Hokejbal som hrával prevažne vždy až po skončení sezóny vo zvolenskej lige. Keď som pôsobil v Kanade, mal som možnosť zatrénovať si s tímom, ktorý hráva najvyššiu kanadskú hokejbalovú ligu. Tento rok zatiaľ čakám na angažmán, tak som zatiaľ prijal ponuku LG. Už dávno ma lákalo zahrať si extraligu. LG TPS je klub vždy s najvyššími ambíciami, preto som tu a chcem chalanom pomôcť získať titul majstra Slovenska," povedal pre oficiálnu stránku klubu Tomáš Škvaridlo.

Tomáš Škvaridlo začal hrávať v HKM Zvolen v seniorskej hokejovej kategórii. Následne odišiel do Kanady, kde odohral dve sezóny za klub Kingston Frontenacs v OHL. Po pôsobení v zámorí sa vrátil do Európy. Postupne pôsobil v slovenských kluboch MsHK Garmin Žilina, HC 05 Banská Bystrica a HKm Zvolen, ako aj českom klube HC Šumperk. Pred sezónou 2009/2010 odišiel do francúzskeho klubu Hockey Gap. Bol draftovaný hokejovým klubom Pittsburgh Penguins v roku 1999 v 5. kole ako 144. v poradí.

"S Tomášom som bol v kontakte už minulú sezónu len hokejové povinnosti mu nedovolili nastúpiť za nás v play off. Je to hrozne silný hráč ktorému je ťažké zobrať loptičku. Má veľký prehlad na ihrisku a perfektnú strelu zápästím. Pred dvoma rokmi sa dostal do hokejbalovej reprezentácie a hral na majstrovstvách sveta v Plzni kde sa ale po treťom zápase zranil. Je pre nás nesmiernou posilou čo potvrdil aj v zápase s Ružinovom. Vieme, že jeho prioritou je hokej ale momentálne je volný hráč tak to chceme využiť. Mám obrovskú radosť, že sa mi podarilo Tomáša získať do LG TPS Bratislava," vyjadril sa pre klubový we LG manažér mužstva Peter Číha.

V podobne radostnom duchu z novej posili sa niesli aj slová  Jaroslava Šálku, prezidenta klubu: "Škvaru dobre poznám z reprezentácie kde som ho trénoval a viem akým je pre nás obrovským prínosom. Budeme čakať ako sa to sním celé vyvinie. Vieme, že čaká na angažmá tak sa musíme k tomu prispôsobiť. Som ale presvedčený, že na play off nám bude k dispozícii. Ak bude hrať tak určite bude patriť medzi najlepších hráčov v lige," povedal pre lghokejbal.sk.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.9 (9 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.