LG Bratislava - návrat kráľa


By Adriana Migrová - Posted on 20 október 2010

Čo prinieslo ôsme kolo slovenskej extraligy? Fhbl.sk vám po každom extraligovom kole prináša sumár toho najlepšieho čo naša najvyššia súťaž priniesla.

Majster prelomil smolu proti lídrovi, Pruské pripravilo prekvapenie na úkor Nitranov

Doma je len doma, LG to vie

Sedem kôl spiaci lev odpočíval a na ôsme ukázal čo v ňom je. LG Bratislava prelomilo nepriaznivú sériu. Čo iné ako víťazstvo červených nad Ružinovom by sa dalo označiť ako udalosť kola. Zraneniami trápený majster hral všetkých šesť zápasov na ihriskách súperov. Z nich si odniesol plný bodový zisk iba raz po výhre nad Žilinou, iba jeden bod uchmatol v súboji  o Žiarom nad Hronom. Nová posila v podobe Škvaridla, domáce prostredie a enormné derby. To všetko zrejme prispelo k tomu, že s Bratislavčanmi treba opäť počítať. Pri opačnom pohľade: Ružinov doúradoval. Iba jedno kolo trvala nadvláda Ružinovčanov na čele ligovej tabuľky. Vrátia sa špic a či nie? To ukážu až ďalšie kolá. Každopádne sa vytvoril pekný sled triumfov nad neporaziteľnými čo dokazuje, že liga je tento rok skutočne vyrovnaná. Už ani jeden tím nie je bez prehry v riadnom hracom čase.

Rytieri opäť neúspešní

Po páde nitrianskej neporaziteľnosti prišiel ešte tvrdší úder pre ego hokejbalistov spod Zobora. Okrem dvoch bodov zrejme o nič iné neprišli, no porážka od Pruského môže mrzieť. Pruské nastupovalo do súboja ako outsider, na ktorom si mužstvo bledomodrých napraví chuť po neúspechu s Ružinovom. Opak sa však stal pravdou. Po údernom úvode domáci akoby zaspali na vavrínoch a ŠK 98 ukázalo ako sa hrá extraliga. Jednoducho a efektívne. Nápor domácich a množstvo strieľ neznamenali v konečnom dôsledku nič. Nitra podľahla po samostatných nájazdoch, hoci mala výrazne viac hry na svojich hokejkách. Dostanú Rytieri príležitosť prebojovať sa opäť na špic? Možno už nabudúce.

Skalici sa prehrávať nechce, Martin sa potichu prebojoval na čelo

Veľké prekvapenie ročníka sa nekončí. Skalica prišla do Bratislavy s cieľom zvíťaziť, no zrejme ani Záhoráci netušili čo sa im v súboji so Sharks podarí. Výhra 9:1 bola mimoriadnym prekvapením ôsmeho kola a nebyť veľkých udalostí okolo LG a prehr Nitry, volíme tento zápas ako prekvapenie kola číslo jedna. "Žralokom" sa nedarí a ich zuby sú zdá sa čoraz menej ostré. Pozíciu čierneho koňa kola nezvládli a prepadli sa na predposlednú priečku. Za zmienky však stoja výkony Martina.Mužstvo z Turca sa nenápadne predralo až na čelo ligy. Súboj s Považskou Bystricou a jasná výhra domácich nie je žiadnym prekvapením. Izoglobal však opäť dokázal, že poctivou prácou to ide až na samý vrch.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.7 (10 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.