Lídra z Martina čaká tvrdá skúška z Ružinova, v nedeľu zas Skalica


By fhbl.sk - Posted on 22 október 2010

Extraliga pripravila cez víkend dvojkolo plné zaujímavých duelov.

Na Sharks rýchlym gólom, na LG srdcom a chuťou zvíťaziť, myslí si Dzuriak

Stretnutie kola: Ružinov - Martin
Čierny kôň:  Vrútky
Divácky najzaujímavejší zápas:  Ružinov - Martin
Najjednoznačnejšie stretnutie: Nitra - Považská Bystrica
Stretnutie, ktoré by mohlo prekvapiť: Liptovský Mikuláš - Team Sharks

Stretnutia deviateho kola - sobota:

13:00 Nitrianski Rytieri Nitra - Double Team Žirafa PB

Nitra v jednom z posledných domácich vystúpení privíta na svojom ihrisku Double Team z Považskej Bystrice. Hostí čaká neľahká úloha. Rytieri zaváhali v posledných dvoch stretnutiach a zatiaľ čo prehra s Ružinovom boli body stratené v derby, zaváhanie s Pruským bolo o čosi nepredvídanejšie. Stretnutie má jasného favorita a ním je Nitra.


13:00 Sport Trend Žiar n/Hron - HBC Žirafa Žilina

Žiar privíta Žirafy zo Žiliny. Posledný výkon hostí nebol zrovna optimálny a s mužstvom z tabuľkového dna by chceli Žilinčania napraviť svoju reputáciu. Žiar tiež zaváhal v dôležitom meraní síl. Body stratené v súboji s Liptovským Mikulášom budú mrzieť zrejme ešte dlho. Žiar potrebuje každý bod ako soľ. Prekvapenie na úkor Žiliny je výbornou príležitosťou.


13:00 ŠK 98 Pruské - LG Doprastav BA

Pruské vonkou vytrápilo Nitru a ukoristilo vzácne dva body z horúcej pôdy pod Zoborom. Teraz na ŠK 98 čaká LG Bratislava. Tabuľkovo omnoho ľahší súper však v sebe skrýva tlejúcu hrozbu. Reálnu silu úradujúceho majstra naposledy okúsil bývalý líder z Ružinova. Hostia sú opäť v roli favorita. Nesklamú našu dôveru?


13:00 MHbO Liptovský Mikuláš - Team Sharks BA

Liptáci povzbudení ziskom plného bodového zisku proti Žiaru nad Hronom sa pokúsia doma zdolať i tabuľkového súpera z Bratislavy. Sharks sa trápia a ak niekto tipoval ich výhry v posledných kolách, musel byť poriadne sklamaný. I v právnom poriadku Slovenskej republiky platí zásada trikrát a dosť. My ju však skúsime obísť a vsadíme opäť na silu bratislavského mančaftu. Ak nám "tiket" neprinesie zisk ani tento raz, "žraloci" definitívne stratia našu dôveru.


11:00 Reebok Ružinov BA - ŠKB Izoglobal Martin

Na úvod derby ako remeň. O jedenástej začína extraligové deviate kolo tým najlepším, čo ponúkne. Ružinov prežíva sériu mimoriadne náročných strenutí. Najprv sa mu podarilo zosadiť z trónu Nitru a zaujať jej pozíciu, v ďalšom derby sa však situácia zopakovala, keď kráľa detronizovalo LG Bratislava. Momentálne je na špici Martin. Zaváhanie v tomto súboji však môže znamenať koniec nadvlády mužstva z Turca. Súboj nemá favorita a ak má, je ním mužstvo s domácou výhodou. Ak by sme vsadili my, bolo by to na výhodu umelého povrchu - tipujeme teda domáci tím.


13:00 HbK 87 Skalica - HBK Kometa Vrútky

Skalica predvádza krásne hokejbalové momenty a jej hráčom sa darí aj v individuálnych štatistikách. Najpríjemnejšie prekvapenie tohto ročníka a momentálne druhý klub extraligovej tabuľky čaká tvrdá skúška v podobe Vrútok. Tie rozbehli svoju mašinu a prebojovali sa z dna na piate miesto. Skalica je vo forme a jej pád v uplynulom kole sa nám skutočne nevydaril. Tento raz hrá doma, no séria Záhorákov bez prehry je až obdivuhodne dlhá. Takého šnúry zväčša iba čakajú na svoj koniec. Nebude na Skalicu vyvinutý príliš veľký psychický tlak?
Stretnutie kola: Skalica - Martin
Čierny kôň: Žiar nad Hronom
Divácky najzaujímavejší zápas: Ružinov - Vrútky
Najjednoznačnejšie stretnutie: Liptovský Mikuláš - LG Bratislava
Stretnutie, ktoré by mohlo prekvapiť: Pruské - Team Sharks

Stretnutia desiateho kola - nedeľa:

13:00 Nitrianski Rytieri Nitra - HBC Žirafa Žilina

Tipovať stretnutia v deň za jedným odohratým kolom je ťažká úloha. Čo platí pred deviatym kolom, pred desiatym už platiť nemusí. Psychika mužstiev sa mení výhrou, či prehrou. Aj napriek tomu Nitra vo svojom predposlednom domácom vystúpení nebude chcieť zaváhať. Body sa najlepšie zbierajú doma. Nováčik je v tomto zápase veľkým favoritom.


13:00 Sport Trend Žiar n/Hron - Double Team Žirafa PB

Žiar čaká náročný víkend. Na domácom ihrisku privíta ďalšie mužstvo, ktoré by mohol zaskočiť a získať body. Na ihriskách súperov to pôjde ešte o čosi ťažšie, to Žiarčania vedia. Aj napriek tomu budú favoritom hostia. Keby však čakáme prekvapenie kola, tu by sa mohlo zrodiť. Alebo nie?


13:00 ŠK 98 Pruské - Team Sharks BA

Pruské bude hostiť Sharks. V tomto stretnutí bude veľa záležať na výsledkoch z deviateho kola. Pôjde totiž o to, či si Pruské prenesie eufóriu z úspechu z Nitry aj do desiateho kola alebo to budú Sharks, ktorým sa konečne podarí prelomiť šnúru neúspechov. Napriek všetkému tipujeme na úspech Pruské. Výhoda domáceho prostredia totiž zrejme tiež zohrá svoju rolu.


13:00 MHbO Liptovský Mikuláš - LG Doprastav BA

Na Liptákov čaká ťažká skúška. Majster bude musieť cestovať dvakráz za sebou a to nie je nič príjemné, no ak sa podarí LG udržať na víťaznej vlne, MHbO bude mať čo robiť. Aj napriek tabuľkovej vyrovnanosti sú jasným favoritom hostia.


11:00 Reebok Ružinov BA - HBK Kometa Vrútky

Ružinov privíta doma Vrútky. Pre obe mužstvá pôjde o náročný zápas, veď domáci budú mať v nohách ťažké sderby s Martinom. Ešte o čosi horšie na tom budú hostia, ktorí najprv musia cestovať do Skalice, ktorá body nerozdáva vôbec a už určite nie ľahko. Následná cesta do Bratislavy bude podľa nás pre Kometu neúspešná.


13:00 HbK 87 Skalica - ŠKB Izoglobal Martin

Skaličanov nečaká cez víkend nič ľahké. O čo krajšie by však bolo keby na Záhorí zostali dva skalpy - jeden z Vrútok, druhý z Martina. Šnúra neporaziteľnosti zelených by sa nielen predĺžila o dva zápasy ale k tomu o dvoch veľmi náročných súperov. Podľa nášho tipu - ak nepadne skalická séria v súboji s Kometou, Martin by ju už mal preseknúť.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.7 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.