Kysuce: Veľká finálová dráma vrcholí, bronz pre Podzávoz

By TOPhbl.sk - Posted on 04 júl 2017

Kysucká hokejbalová liga 2017 ešte nemá majstra, no už pozná prvého medailistu.

Stal sa ním víťaz základnej časti z HBC Čadca Podzávoz. V rozhodujúcom zápase o tretie miesto triumfoval v súboji s KHK Suché dresy.

Finále KHL

Sobota, 1. 7. 2017:

V sobotu bol na programe len jeden zápas. Odohrali ho finalisti KHL Dream team a Empire Okružná. Prvý duel patril obhajcovi. Napínavé 1. finále rozhodol až zlatý gól v predĺžení. Do druhého sa šlo opäť s vervou a chuťou po víťazstve. Dream team naznačoval svoje ambície ukončiť sériu v najrýchlejšom možnom čase, no sobota patrila Okružnej. Najprv potiahol tím Stanislav Chromčák. Priebojný útočník si niekoľkokrát našiel cestu až k bráne Daniela Kupku, aby mu v nej nechal dva gólové pozdravy. Vlado Najdek síce stihol odpovedať, no v strieľaní gólov ostal veľmi dlho osamotený. Zápas sa lámal v tretej tretine. S chuťou hrajúci Miro Miko si s loptičkou robil čo chcel a niekoľko akcií v jeho podaní patrili k ozdobám zápasu. Jednou z nich bola tá pred gólom na 4:2, keď cez dvoch hráčov našiel čepeľ Martina Plaštiaka a skúsený útočník sa nemýlil. Piaty gól dal Miro po samostatnom prieniku a parádnej kľučke. Posledné gólové slovo mal Adrián Holešinský. Kontaktný tretí gól mohol byť podporený ďalšími, keby Dream team v samom závere zápasu premenil presilovú hru 5 proti 3(!) na gól. Ponúknutú šancu nevyužil a tak sa stav finálovej série vyrovnal.

Dream team – Empire Okružná 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

Góly (asistencie): 09:16 Vladimír Najdek (Adrián Holešinský, Lukáš Piják) (PP), 33:20 Vladimír Najdek (Lukáš Piják, Matej Čuboň), 42:23 Adrián Holešinský (Vladimír Špilák, Lukáš Piják) – 05:33 Stanislav Chromčák (Daniel Staškovan, Tomáš Šurik), 10:08 Stanislav Chromčák (Daniel Staškovan, Miroslav Miko)(PP), 27:31 Tomáš Rucek (Alexander Stančík)(PP), 41:20 Martin Plaštiak (Miroslav Miko, Stanislav Chromčák), 41:56 Miroslav Miko.

Strely: 27/15. Vylúčenia na 2 min.: 3/7. Presilové hry: 1/2. Oslabenia: 0/0. Brankári: Daniel Kupka (66,66 %) – Alexander Stančík (88,88 %).
Hráči zápasu: Vladimír Najdek – Miroslav Miko.
Stav série: 1/1.

Nedeľa, 2. 7. 2017

Tretie finále malo hladší priebeh ako predošlé dve. Dream team dokázal už v prvej tretine, podobne ako v rozhodujúcom semifinálovom zápase proti Podzávozu, nastrieľať až 5 gólov! Gólostroj naštartoval Matej Čuboň v 2. minúte! Po ňom pokračoval Juraj Housa a Adrián Holešinský. Empire síce vsietil kontaktný gól na 1:3. V presilovej hre tečoval strelu Zdenka Mravca od modrej čiary Ľubomír Gerát, no ďalšie dva góly prišli takmer vzápätí a tretina končila so skóre 1:5! Do kariet hosťom nehralo ani počasie a zápas sa prakticky dohrával od svojej polovice. Každý ďalší duel už môže rozhodnúť o tom, kto získa po prvý krát jednu z najvyšších trofejí na Slovensku - Pohár majstrov KHL...

Empire Okružná – Dream team 2:7 (1:5, 0:1, 1:1)

Góly (asistencie): 10:15 Ľubomír Gerát (Zdenko Mravec)(PP), 41:22 Tomáš Rucek (PP) – 01:04 Matej Čuboň (Vladimír Najdek, Adrián Holešinský), 02:12 Juraj Housa (Vladimír Najdek), 09:57 Adrián Holešinský (Lukáš Piják)(OS), 12:06 Adrián Holešinský (Matej Čuboň), 12:41 Vladimír Špilák (Adrián Holešinský, Matej Čuboň), 29:55 Ľudovít Hajduk (Vladimír Špilák, Juraj Housa), 34:46 Matej Čuboň (Adrián Holešinský)

Strely: 22/24. Vylúčenia na 2 min.: 3/0. Presilové hry: 0/2. Oslabenia: 1/0.
Brankári: Daniel Kupka (91,66 %) – Alexander Stančík (68,18 %).
Hráči zápasu: Adrián Holešinský – Tomáš Rucek.
Stav série: 1/2.

O 3. miesto:

Podzávoz začal zápas rozpačito, čo využili Suché dresy na otvorenie skóre. Už v 1. minúte prekonal Tomáša Jopeka pohotový Patrik Grochal. KHK mal možnosť navýšiť stav, no niekoľko pokusov z prvej tretiny už domáca jednotka kryla. Víťaz základnej časti sa postupne dostával do zápasu a ešte do prvej prestávky dokázal vyrovnať z hokejky Tomáša Urbaníka. V druhej tretine to už bola územná prevaha domácich, ktorú ale vedel perfektne kryť a útok za útokom zastavovať Jakub Grochal. Suché dresy neprišli v ideálnej zostave, no v bráne čaroval muž v maske. Pravdepodobne sa nad viditeľnou aktivitou hráčov s lebkou na drese zľutoval aj hokejbalový Boh a "poslal" dva „zlepené“ góly do Jakubovej siete. Dvojgólové vedenie ešte poistil Tomáš Bajánek. Šikovný mladý obranca využil najprv zaváhanie v obrane a po presnom pase Ruda Kučáka nasadil ukážkový blafák – 4:1. Svoj druhý gól zasunul za bránkovú čiaru popri betóne Jakuba Grochala hneď v úvode tretieho dejstva. Ďalšie góly už hráči nepridali a tak sa Hbc Čadca Podzávoz po záverečnom hvizde mohol radovať z posledného víťazstva v sezóne a bronzových medailí.

Hbc Čadca Podzávoz – Khk Suché dresy 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Góly (asistencie): 12:45 Tomáš Urbaník (Rudolf Kučák, Martin Mravec), 22:11 René Tomis (Jozef Baculák, Dalibor Pail), 27:46 René Tomis, 28:35 Tomáš Bajánek (Rudolf Kučák, Tomáš Urbaník), 30:43 Tomáš Bajánek (Ondřej Rucki, Dalibor Pail) – 00:54 Patrik Grochal (Tomáš Arendárik, Lukáš Buček).

Strely: 32/11. Vylúčenia na 2 min.: 2/2. Presilové hry a oslabenia: 0/0.
Brankári: Tomáš Jopek (90,90 %) – Jakub Grochal (84,37 %).
Hráči zápasu: Tomáš Bajánek – Jakub Grochal.