Kto je to tá Skalica a čo robí na čele?


By Ján Ivančík - Posted on 27 október 2010

Čo prinieslo deviate a desiate kolo slovenskej extraligy? Fhbl.sk vám po každom extraligovom kole prináša sumár toho najlepšieho čo naša najvyššia súťaž priniesla.

Víkednové dvojkolo prinieslo opäť množstvo zaujímavostí. Možno ešte viac než deviate, zaujalo kolo s poradovým číslom desať. Azda najvýstižnejší bude názov kolo prekvapení.

O tom ako sa Záhoráci na čelo dostali

Hneď v úvodnom kole nového ročníka Skalica zakopla, no odvtedy akoby šibnutím čarovného prútika idú zelení bez prehty. Nečakaný nástup západniarov mnohých prekvapil a zaskočil. Azda nik nečakal tak úspešnú sériu mužstva, ktoré v uplynulom ročníku ledva postúpilo do play-off. V deviatom kole sme tipovali skončenie skalickej neporaziteľnosti, keď na západ Slovenska cestovali Vrútky. Nestalo sa tak a ako kolo predtým i Kometa odišla s deväťgólovým výpraskom. V nedeľu nastal čas zúčtovania. Do Skalice si pre body išiel Martin a hoci neobišiel naprázdno, výhru nevybojoval. Ostáva už iba jedna otázka: Ako to tá Skalica robí?

Zrod mŕtvych, návrat stratených

Víkednové dvojkolo bolo pre viaceré mužstvá príležitosťou po dlhšej dobe bodovať. Najmä od Sharks sa v sobotu očakával bodový zisk na Liptove, no neprišiel. Podobne sklamali aj hráči Žiaru nad Hronom, ktorým sme prisudzovali nádej na zisk bodov v súboji so Žilinou. Hoci sa ani jeden z týchto scenárov nenaplnil, všetky mužstvá si chuť vylepšili o deň neskôr. "Žraloci" sa na desiatu priečku posunuli triumfom nad Pruským, ktoré po nečakaných výhrach azda videlo ľahký zisk bodov s bratislavským súperom. Žiar síce zostáva posledný, no vylepšil si renomé výhrou nad Považanmi. Liptáci v sobotu zdolali Sharks, a tak si každé mužstvo z tabuľkového dna pripísalo jeden plný bodový zisk, okrem nového ašpiranta na tabuľkový záver, Považskú Bystricu.

Ružinovu priniesli nepárne čísla vyviaznutie bez straty bodu

Ružinovu neprinieslo dvojkolo žiadnu slasť. Najprv si Bratislavčania zmerali sily s lídrom tabuľky Martinom, o deň neskôr ich čakali nevypočitateľné Vrútky. V prvom prípade dokázali Ružinovčania triumfovať rozdielom 7:5, keď gólovú prestrelku vyhrali druhou tretinou. Súboj s Kometou priniesol opäť výsledok vo forme dvoch nepárnych číslic - 5:3. Červeno-modrí sa tak stále držia tesne pod špicom tabuľky so stratou jedného bodu na vedúcu Skalicu.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.4 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 13 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.