Kometa pripravila pre bratislavské LG nepríjemné prekvapenie

By Michal Runák - Posted on 30 október 2010

Vrútky zrušili neporaziteľnosť LG na vlastnom ihrisku, z Bratislavy si odniesli plný bodový zisk.

Pre domácich to mal byť zápas pravdy, v ktorom chceli potvrdiť tri body z L. Mikuláša a definitívne sa tak zbaviť krízy. Úder pod pás však dostali ešte pred úvodným buly a to zo strany, z ktorej to ozaj nečakali. Poleno pod nohy im totiž hodil vlastný gólman Kalis svojou nedisciplinovanosťou a prístupom. Ten sa totiž na zápas dostavil počas prebiehajúcej prvej tretiny. Poďme však pekne po poriadku.

Svätyňu LG od prvej minúty chránil útočník Lukáš Vavro, ktorý našiel odvahu a chtiac-nechtiac musel do brankárskej výstroje. Snáď aj pod dojmom tejto skutočnosti domáci nepustili hráčov Kométy pred Vavra úvodných sedem minút. Naopak, vyleteli na na svojho súpera ako osi a už v čase 2:05 Tóth z prvej upratal Minárikove nahodenie k pravej tyči gólmana Maiera a LG viedli. Po góle sa na plochu dostala druhá formácia a svoje striedanie rovnako zakončila gólom. Škvaridlo sa po buly vo vlastnom obrannom pásme pozdĺž mantinelu predral až pred bránku Vrútok a zvýšil na 2:0. Po tomto góle sa fans domácich dožadovali desiatky, gól na 3:0 však pre posunutú bránku neplatil. V tomto momente sa domáci gólman Kalis dostavil na zápas a vymenil Vavra. Nevedno aký impulz zapôsobil na hráčov po tejto výmene, ale dianie na ihrisku sa zmenilo. Mladíkov z Vrútok akoby niekto pokropil elixírom, naopak domáci prestali hrať svoju doterajšiu hru. Trest prišiel okamžite, keď dostal priestor osamotený Greňo a znížil na 1:2. Potom prišli opäť chvíle druhej päťky domácich, Kadraba spoza brány našiel Škvaridla, ktorý sa v týchto situáciách nemýli - 3:1. Následne mohol znížiť Ruttkay, podarilo sa to však až Čavajdovi, ktorý strelou do vinkla uzavrel resumé prvej tretiny. Tá druhá začala pre domácich ako zo zlého sna. Hneď po vhadzovaní mali Vrútky sľubnú šancu na vyrovnanie, tá však ovocie nepriniesla. Udreli však o niečo neskôr. Po vhadzovaní za modrou čiarou prešla loptička na červenej stojacemu Pastorekovi, ktorý prestrelil očividne nepripraveného Kalisa. Následne ponúkla Kométa domácim výhodu presilovky, v ktorej však žiadne nebezpečenstvo neprišlo. Hneď po jej skončení sa Lihan rútil na Kalisa, svoju šancu však premárnil. Z následného závaru sa však loptička opäť dostala k Lihanovi, ktorý bol tentokrát úspešný a Vrútky prvýkrát v zápase viedli. Lihan však úradoval aj o 4 minúty neskôr, keď očividne rozhodení domáci stratili loptičku v strednom pásme a útočník hostí švihom ponad Kalisa nezaváhal. To už bola psychika hráčov LG TPS naštrbená, Kometa ju mohla v následnej presilovke definitívne rozložiť. S chuťou hrajúci Lihan však v najväčšej šanci trafil iba bočnú žrď. Presilovka sa však následne hrala aj na druhej strane, Škvaridlo sa fantasticky predral pred Maiera, ten však zachránil aj za pomoci úmyselného posunutia bránky.

Prevaha o hráča v poli úspech nepriniesla, keď už však všetci aktéri mysleli na prestávku, prišlo buly v útočnom pásme domácich. Po ňom sa loptička dostala na hokejku Škvaridla, ktorý strelou švihom do pravého vinkla zavŕšil svoj hattrick. Akcia podobná tejto však prišla v štvrtej minúte poslednej časti, tentokrát však z pohľadu hostí, keď bol úspešný Kolčák a posadil svojich opäť na koňa. Domáci bojovali sami so sebou, tlačili sa pred gólmana hostí, ale stav sa menil znova na strane druhej, keď Ruttkay bekhendom definitívne rozhodol. Po góle Bratislavčania opäť Škvaridlom nebezpečne pohrozili, po ňom sa v sľubnej šanci ocitol aj Ondrušek. Brankár Maier však svojho kolegu zatienil a nepripustil žiadnu drámu. Kapituloval až po nádhernej spolupráci Ondrušek – Tóth na jeden dotyk. Nasledovala hra vabank, LG sa odhodlalo ku hre bez brankára. Sily sa však vyrovnali po faule Tótha. V hre piatich proti piatim sa domáci naďalej bez gólmana pokúšali o zvrat, posledné slovo však patrilo Lihanovi, ktorý gólom do opustenej bránky odklial čaro hosťujúcich družstiev v Petržalke po dvoch rokoch.

LG TPS Bratislava 5:8(3:2,1:3,1:3)HBK Kometa Vrútky
Góly: 2:05 TÓTH (Minárik, Varga), 2:32 ŠKVARIDLO (Strapák), 12:22 ŠKVARIDLO (Kadraba), 29:53 ŠKVARIDLO (Strapák), 42:19 TÓTH (Ondrušek) – 10:20 GREŇO (Čavajda), 13:15 ČAVAJDA (Lihan), 17:34 PASTOREK (Ruttkay), 19:28 LIHAN (Ruttkay), 23:19 LIHAN (Greňo), 33:12 KOLČÁK (Vojtas), 38:49 RUTTKAY (Čavajda), 44: 19 LIHAN (Ruttkay)

LG TPS Bratislava: Kalis, Minárik, Čapka, Müller, Mitter, Drozdík, Vavro, Sedláček, Hrabárik, Varga, Antl, Kanich, Ondrušek, Škvaridlo, Strapák, Kadraba, Velčický, Baran, Tóth.
HBK KOMÉTA: Maier, Lihan, Ruttkay, Čavajda, Vidlár, Zelený, Kolčák, Vojtas, Kováč, Pastorek, Šibík, Hlaváč, Čikkel, Greňo, Daubner

Vylúčenia: 3:3 na 2 min. Oslabenia: 0:0, Presilovky 0:1,

Divákov: 70, Rozhodovali: Neczli, A.Melíšek

Peter Číha (tréner a manažér LG TPS): "Takýto zápas sa veľmi ťažko hodnotí. Je pochopiteľné, že prevláda najmä hnev. Zápas nám prehral gólman Kalis, s takýmto prístupom som sa ešte v živote nestretol. Je nemysliteľné, aby sa opakovala situácia z tohto dňa. Je ťažké udržať chalanov sústredených, keď vám nepríde na zápas klúčová postava mužstva, čo to spraví z psychikou bolo možné vidieť na ihrisku. Každá druhá strela skončila v našej sieti a takto sa ozaj hrať nedá. LG je klub, ktorý ma meno v celej hokejbalovej Európe a pokiaľ budem pri mužstve ja, hazardovať s jeho menom nedovolím nikomu. Kalis nás znemožnil pred celým Slovenskom. Samozrejme že za toto u nás skončil, pre jeho prístup sme dnes stratili dôležité body. Dúfam že to na chalanoch nezanechá žiadnu negatívnu stopu. Musel by som ísť do hlbokej histórie, aby som zistil, kedy LG dostalo naposledy osem gólov."

Marek Kanich (kapitán LG TPS): "Pokašľali sme si to sami prístupom jednotlivcov. Nebudem sa na nič vyhovárať, ale ťažko sa hrá, keď vám prvých sedem minút chytá hráč, a potom dostanete z každej strely čo ide na bránku gól. Bol to dôležitý zápas, nakoľko sme boli dva body za Vrútkami. Musíme sa z toho čím skôr otriasť a ísť ďalej."

Tomáš Škvaridlo (LG TPS): "Ťažko hodnotiť. Myslím, že by sme mali ukázať v takýchto zápasoch viac bojovnosti a hrať viac ako kolektív. Viedli sme 3:1 v Pruskom a tak isto aj dnes, napriek tomu sme bez bodu. Verím, že keby sme viac chceli a pristupovali k zápasu zodpovednejšie, musíme takéto zápasy s prehľadom vyhrať. Toto mužstvo má na to, aby ukázalo viac ako dnes. S Ružinovom sa makalo od prvej do poslednej minúty. Ak budeme hrať takto stále, porazíme každého. Ak budeme hrať ako dnes, nemáme šancu na úspech."

Martin Lihan (HBK Kométa Vrútky): "Od úvodu boli domáci lepším mužstvom, nezachytili sme ich tlak. Inkasovali sme dva góly z dvoch striel, avšak nezložilo nás to. Gólman Maier sa časom chytil a my sme rýchlim napádaním a streľbou otočili zápas a nakoniec ho doviedli do víťazného konca. Víťazstvo nás určite teší."

Zdenek Jurčák (tréner HBK Kométa Vrútky): "Po dvoch rýchlych góloch sme našťastie nekapitulovali, strelili sme kontaktný gól a po tretine sme sa ukľudnili. Hrali sme pokojnejšie, čoho výsledkom je naše víťazstvo. Strojcom tohto víťazstva bol autor hetriku Lihan. Víťazstvo nás samozrejme teší, viem že domáci sú oslabení, ale u majstra sa nevyhráva každý deň. LG je vždy silné, treba mať pred ním rešpekt."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.7 (6 votes)