Komenda: Disciplína, individuálne chyby a nekoncentrovanosť, to je príčina neúspechu


By Ján Ivančík - Posted on 20 marec 2011

Lubor Komenda pre TOPhbl.sk: "opäť stálo pri nich české štestíčko. Myslím si, že v druhej tretine sme mali zápas v rukách my. Bohužiaľ sa to zlomilo v treťom dejstve."

Je dobojované. V sobotu nastúpil slovenský výber proti Česku a uhral remízu. V nedeľu boli domáce ešte o čosi bojovejšie naladení, no aj napriek tomu to na výhru nestačilo. Zatiaľ čo v sobotňajšom derby stál v bráne Nitry Stanislav Petrík, v nedeľu odchádzal sklamaný Lubor Komenda.

"Jednoznačne rozhodla disciplína a veľké individuálne chyby. Tiež nekoncentrovanosť celého mužstva," opísal v krátkosti slovenský brankár nešťastný duel.

Slovensko sa veľmi rýchlo dostalo do vedenia. Už v prvej minúte sme boli vo vedení. Namiesto toho, aby sme Čechov udusili na vlastnej šťave, nechali sme ich útočiť. Zúročili to na gól, i keď dosť zvláštny.

"Bol to trošku smolný gól. Opäť stálo pri nich české štestíčko. Myslím si, že v druhej tretine sme mali zápas v rukách my. Dostali sme sa do vedenia a ustáli sme niekoľko presiloviek. Bohužiaľ sa to zlomilo v tretej tretine. Disciplína zohrala svoju rolu, v tom negatívnom zmysle a podpísalo sa to pod celkový výkon," povedal pre TOPhbl.sk Komenda.

Na tesnej prehre Slovenska mali podiel takmer všetci. Ťažko však pripísať jeden z troch gólov na tričko brankára. Komenda sa zaskvel viacerými famóznymi zákrokmi. Zaujali najmä dva presuny od tyčky k tyčke v tretej tretine. Tam sa zakročiť azda ani nedalo, ale Komeda to zvládol.

"Ťažko hodnotiť. V podstate ako som povedal prvý gól bol smolný. Druhé dva prišli dve presné strely spomedzi kruhov. Tam sa dalo ťažko zasiahnuť," zakončil smutný brankár.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.2 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.