Keď gólman nie je medzi najlepšími, nič to neznamená


By joziva - Posted on 31 október 2009

Sú ôsmi a majú druhý najvyšší počet inkasovaných gólov v tretej lige. Kde je chyba? Kto to môže vedieť lepšie ako brankár. Prinášame Vám rozhovor s gólmanom Lamers Vladimírom Beszédešom.

 

Posledný duel Lamers s Amatérmi priniesol nečakane vyrovnaný hokebalový zážitok. Dovedna dvadsaťstyrigólov sa na žiadnom ihrisku tak často nevidí.

"S mužstvom, ktoré sa nachádza v popredných priečkach sme ani nič iné nečakali," povedal pre fhbl.sk brankár Lamers Vladimír Beszédeš. "Aj napriek toľkým gólom sme uhrali remízu. Prestrelka to teda bola a veľmi veľká. Môj osobný názor je, že sa to dalo zahrať aj lepšie v náš prospech. Neda sa však všetko zrealizovať tak ako to človek naplánuje."

Dvanásť inkasovaných gólov je na výhru príliš veľa. Skuťočne je pravda, že pri toľkých chybách mohli byť Lamrers spokojní s remízou.

"Je ťažko povedať, kde bol problém. Nebýva nás na zápasoch dosť, to je jedna vec. Chalani to síce dokážu s nadhľadom ubehať a brániť, ale, samozrejme, tie sily sa v priebehu stretnutia postupne míňajú. Tým pádom je na mňa, ako brankára, viac striel, čo znamená viac gólových šancí pre súpera. Klub HBC Amatéri je mimoriadne kvalitné a silné mužstvo. Asi nám na nich nestačili sily," zanalyzoval príčinu inkasovaných gólov brankár Beszédeš.

Záver sezóny sa nezadržateľne blíži. Postupujúci je už teraz istý, no na niektorých priečkach ešte stále pretrvávajú tuhé boje. Jednou z nich je i tá ôsma. "Lameri" na ňu majú stále nárok.

"Áno je tam reálna šanca. Nehovorme ale dopredu, sú tu ešte stále dva duely a vždy môže niekto prekvapiť," myslí si ochranca svätyne Lamers.

Vrátiac sa k množstvu inkasovaných gólov proti Amatérom, nie je táto situácia v mužstve zelených ničím výnimočným. Priam alarmujuci ukazovateľ dokazuje, že Lamers a obrana si nerozumejú. V počte inkasovaných gólov sú na druhej priečke.

"Bohužiaľ, je to tak. Sezóna nám nevyšla tak ako sme predpokladali. Už ju len treba dohrať, a potom sa uvidí, či sa udejú v mužstve nejaké personálne, či iné zmeny," nechcel túto záležitosť rozpitvávať Vladimír Beszédeš.

Je možné, že chyba je i v bráne. Počet inkasovaných gólov a zároveň fakt, že ani jeden zástupca Lamers nie je v tabuľke najlepších brankárov musia mať svoje opodstatnenie.

"To vôbec nič neznamená,"
razantne odmieta takéto tvrdenie gólman Lamers a dodáva: "Je tiež samozrejmosťou, že zamrzí, ak dostanem taký ten zbytočný gól, ktorý bol vyslovene môj. A nie len mna ale aj tím, ktorý sa snažim čo najviac podržať. Chyby na brankárskom poste sú, ale dajú sa odstrániť. Hráme túto sezónu defenzívne, myslím sa. Ale ďakujem chalanom, že aj keď sa zápas nevydarí podľa predstáv, podržia ma psychicky a ideme ďalej."

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 14 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.