Jediný český výber takmer vyfúkol deviatke slovenských tímov titul


By Ján Ivančík - Posted on 06 júl 2012

"Myslím si, že na seba môžeme byť naozaj hrdí. Niektorí hráči, ktorí vybojovali striebro v takom teple majú okolo päťdesiat rokov, niektorí dokonca o dosť viac. Najmä pred nimi skladám klobúk,“ povedal kapitán Malenovíc Tomáš Herčko.

Turnaj veteránov v Gajaroch mal tento rok skutočne vynikajúcu úroveň. Človek by až nečakal koľko kilometrov sú chlapi nad 35 rokov schopní ubehať. Väčšina z nich mala totiž za sebou aj o dosť viac ako štyridsať. To všetko sa odohrávalo počas najteplejšieho víkendu tohto roka, keď sa na kapotách áut dala bez problémov pripraviť praženica. Teplomer sa počas dňa vyšplhal i nad 40 stupňov.

V konkurencií deviatich slovenských tímov sa predstavili i jeden český výber. Malenovice sa takmer postarali o prekvapenie turnaja, keď mohli všetkým Slovákom vyfúknuť titul Majstra Slovenska v kategórií Masters.

„Samozrejme, sme veľmi spokojní. Chceli sme najmä postúpiť zo skupiny a uspieť vo štvrťfinále. Napokon sme neprehrali až na finále ani v jednom stretnutí. Všetko sme buď remizovali, alebo vyhrali. Za celý turnaj sme prehrali iba raz a to vo finále po nájazdoch. Nemáme sa za čo hanbiť,“ skonštatoval po turnaji s úsmevom kapitán malenovického výberu Tomáš Herčko.

Jediná prehra, no tá prišla nevhod. Keďže Žilinčania nemali dosť síl na boj o tretie miesto, finalisti vystupňovali napätie i za nich. Sériu samostatných nájazdov ovládli brankári, a tak jediný gól rozhodol o titule pre Martin.

„Prehra vo finále pochopiteľne mrzí, no celkovo sklamaní nie sme. Druhé miesto na tak kvalitne obsadenom turnaji je naozaj pekný úspech. Prehra po nájazdoch však škrie azda o čosi viac, pretože je to v abank. Tam sa už taktizovať ani predvídať nedá,“ myslí si líder strieborného výberu.

Aj napriek neľútostným horúčavám si veteráni turnaj užili. „Po organizačnej stránke sa naozaj nie je na čo sťažovať. Všetko fungovalo ako malo, turnaj bol zorganizovaný veľmi dobre, takže my sme spokojní,“ vyjadril sa Tomáš Herčko.

Keď ortuť dosiahne na hranicu štyridsiatky, nejeden mladší hráč by kapituloval. Tímy zložené z veteránov však nasadili latku vysoko a neustále ju zvyšovali. Môžeme povedať, že v kategórií Masters boli pokorené skutočne masters podmienky.

„Pri takých teplotách sa hrá naozaj hrozne. Ťažko sa dýcha, človek musí veľa piť, aby to zvládol, ale dá sa to. Myslím si, že na seba môžeme byť naozaj hrdí. Niektorí hráči, ktorí vybojovali striebro v takom teple majú okolo päťdesiat rokov, niektorí dokonca o dosť viac. Najmä pred nimi skladám klobúk,“
zakončil Tomáš Herčko a utekal sa odfotiť s víťaznou zostavou.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.