Je to tu! Pruské sa ujalo vedenia v sérii

By TOPhbl.sk - Posted on 27 marec 2011

Pruské dokázalo, že svojou hrou sa Skalici vyrovná. Záhoráci v prvom štvrťfinále podľahli

HBK 87 Skalica 2: 3pp (0:0,1:2,1:0-0:1) ŠK 98 Pruské
Góly: P.Šefčík, Válek – Pecucha 2, O.Buday

Vylučenia : 5:6 – Všetci 2. min.

Stav série HBK 87 Skalica : ŠK 98 Pruské 0:1

HBK Skalica
: Komenda, Brdečka – Sabol, Babiar, Daniel, Sofka, Liščák, Zelenka, Martinusík, Vadík, Galbavý, Válek, Krajsa, Šefčík, Kosík, Jablonický, Macháček, Bolebruch
Tréner : Petrovič R.

ŠK 98 Pruské : Moško, Šišovský – Chotár, Gregorík, Pavlačka, Kyselica, Kolman, Suchánek – Kučera, Gavač, Bielik, Maděra, Škultéty, Fumač, Buday O, Pecucha, Bakoš, Buday M.
Tréner : Cíbik F.

Zápas sa začal vo veľkom tempe. Prvé dve minúty patrili Pruskému, ďalšie dve Skalici a ďalšie opäť Pruskému až do 6. min., kedy začala prvá skalická presilovka. V tej sa síce Prušťania ubránili, ale prišli o Gregoríka, ktorý sa zranil a musel z hry odstúpiť. Prvá veľká šanca zápasu prišla v 9. min, kedy pekný útok založený Gavačom zakončoval Kučera, ktorého Galbavý zastavil faulom a presilovku hrali Prušťania, ale taktiež bez gólového efektu. Útoky sa v rýchlom tempe striedali na obe strany, ale väčšinou končili na pozorných brankároch. V 12. min. prepásli Prušťania asi najväčšiu šancu prvej tretiny, kedy sa traja rútili na jedného obrancu, ale akcia skončila nepresnou prihrávkou. V posledných sekundách tejto tretiny sa dostali do výborných šancí najskôr Fumač a následne Škultéty, ale aj tu bol Komenda rýchlejší.

Druhá tretina začala presilovkou Skalice pri vylúčení Gavača, ale po 20 sekundách ho nasledoval aj domáci Válek. Hra 4:4 vyšla lepšie Prušťanom. Škultéty ušiel po pravom krídle, loptička mu síce pri strele ušla z čepele, ale rovno k Fumačovi, ktorý prvýkrát prekonal presúvajúceho sa Komendu 0:1. Od 21. min. hrali presilovku Prušťania, počas ktorej išlo niekoľko nebezpečných striel na Komendu a z tlaku ich vyslobodil až zbytočný útočný faul Škultétyho. V 26. min. ušiel pruštianskej obrane Martinusík, ktorého strelu Moško len vyrazil a aj následná dorážka skončila na jeho betónoch. V nasledujúcej minúte sa Kučera pekne uvoľnil pri mantineli, ale jeho strelu Komenda len so šťastím chytil. V 28. min. po skrumáži v kruhu sa loptička dostala k Pecuchovi a jeho presná strela ponad brankárovu vyrážačku vletela do brány, ktorú Komenda ani nevidel 0:2. Skalici sa už po 30 sekundách podarilo tiež skórovať, keď Šefčík povedľa vybiehajúceho Moška znížil na 1:2.
Do tretej tretiny nastúpili mužstvá zamerané hlavne na obranu a bránky ohrozovali väčšinou so stredných vzdialeností. V 36. min. Sofka našiel na útočnej modrej Váleka a jeho strela skončila vo vinkli Moškovej brány 2:2. V 38. min. po faule na Škultétyho hralo Pruské opäť presilovku, ale vďaka zlej rozohrávke mali Skaličania dva strelecké pokusy, ktoré Moško len s námahou vyriešil. V 40. min. si Prušťania vytvorili dlhší tlak na skalickú bránu, z ktorého vyťažili iba Fumačom nastrelenú tyčku . Zápas skočil po troch tretinách 2:2 a nasledovalo 10 minútové predĺženie, v ktorom pokračovala presilovka Skalice pri vylúčení Maděru. Tú domáci hrali dosť bojazlivo, takže aktívny Fumač mal možnosť dvojitého zakončenia, ktoré skončilo opäť na Komendových betónoch. V 49. min. spravil Škultéty pásmo, vrátil loptičku späť za modrú Pecuchovi a na jeho delovku Komenda reagoval, až keď loptičku lovil zo siete 2:3.

Mužstvá predviedli rýchly a bojovný hokejbal, ale najviac vynikali brankári, keď na Moškovu bránu išlo 40 a Komendovu 33 striel. O dobrú úroveň zápasu sa svojím výkonom pričinili aj rozhodcovia Pikula a Černý. Všetkých 150 divákov odchádzalo s predvedenou hrou spokojných, horšie to už bolo s výsledkom.

zdroj: sk98.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (7 votes)