Hokejbal spojil sily s ľadovým hokejom, ich zástupcovia podpísali dohodu o spolupráci


By Ján Ivančík - Posted on 22 november 2018

VIDEO: Hokejbal získal v podobe ľadového hokeja silného partnera, a to nie len smerom k MS 2019, ktoré sa budú konať v Košiciach.

Slovenský hokejbal má za sebou výrazný míľnik. Slovenská hokejbalová únia sa totiž dohodla na spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja, pričom obe strany svoju víziu potvrdili aj podpisom dohody. Signatármi tohto dokumentu boli za SZĽH prezident Martin Kohút a Jozef Stümpel ako prezident SHbÚ.

„Vzhľadom ku korektným vzťahom s vedením hokejbalového zväzu sme veľmi radi, že došlo k podpisu tejto zmluvy. Dlhodobo prezentujeme, že sa chceme spájať - všetky hokejové športy a využívať synergie, ktoré medzi týmito športmi existujú,“ povedal po podpise Martin Kohút, prvý muž ľadového hokeja na Slovensku.

Zároveň sa domnieva, že táto spolupráca by mala byť prospešná pre oba športy. Ako je známe, personálne sú mimoriadne prepojené, a to z oboch strán.

Hokejbal je s hokejom prepojený, ide o doplnkový šport pre mnohých hokejistov. Hokejbalistov tiež často stretneme na hokejových štadiónov. Prienik týchto športov je veľký a my chceme spolupracovať nie len v oblasti športu, ale aj pri marketingu a ďalšej spolupráci tak, aby oba šport spolu napredovali,“ dodal Kohút.

Radosť z podpisu je aj na strane hokejbalistov, ktorí si od podpory o poznanie väčšieho partnera nemálo sľubujú.

„Táto spolupráca je podľa mňa nevyhnutná a som veľmi rád, že sme sa konečne dokázali dohodnúť. Verím, že budúcnosť ukáže, že sme sa vybrali správnou cestou a že si vieme pomáhať a spolupracovať,“ skonštatoval Jozef Stümpel, prezident SHbÚ.

Dohodu uzatvorili zmluvné strany najmä s ohľadom na blížiaci sa svetový šampionát v Košiciach, ktorý bude v roku 2019 Slovensko hostiť ako v hokeji, tak i v hokejbale. Signatári zároveň prízvukujú, že dohoda má dlhodobé ciele, a to najmä marketingovej úrovni a v prieskume potenciálnych partnerov oboch zväzov.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.