Glevaňák verí, že kežmarské posily pomôžu Martinu k vytúženému cieľu


By joziva - Posted on 08 september 2010

"Fakt, že Kežmarok nebude v extralige po tak vydarenom ročníku je aj hanba pre mesto. Je to však najmä bolestivé a smutné," vyjadril sa v rozhovore pre fhbl.sk Milan Glevaňák.

Slovenská extraliga je síce o jedného člena širšia, no prišla o baštu z Kežmarku. Minimálne na rok sa medzi našou elitou neobjaví klub z východného Slovenska, čo väčšinu priaznivcov tohto športu nemilo prekvapilo. Život však ide ďalej, a hoci väčšina kežmarského klubu bude rok bez extraligových skúseností, niektorí si svoje miesto našli. Zrejme to najlepšie, čím Kežmarok v minulej sezóne disponoval sa presunulo k finalistovi z Martina. Hráči ako Majer, Jakubčo, Brejčák, Kuzmik a Glevaňák sľubujú výrazné oživenie a aj výdatnú dávku pomoci pre porazeného finalistu z uplynulého ročníka.

Prišli sme o extraligu, je to hanba

Po vydarenej sezóne sa Kežmarok svojho extraligového pokračovania nedočkal. Bývalý prvý muž hokejbalu v meste z východu Slovenska klub opustil a aj bez finančnej podpory mesta to ďalej nešlo.

"Je to veľmi smutné, že Kežmarok bude chýbať na mape hokejbalovej extraligy. Máme na to však svoje dôvody a jedným z tých hlavných je, že mesto nám nezabezpečilo finančné prostriedky na pokojný chod celým ročníkom," vyjadril sa Milan Glevaňák, talentovaný gólman a bývalá opora mužstva i pokračoval: "Myslím si, že po takej vydarenej sezóne akú sme mali je to aj trošku hanba. Máme mladé mužstvo, ktoré potrebuje najmä zbierať skúsenosti a odohrať čo najviac zápasov. Náš klub by mal aspoň absolvovať Mamut Cup 2010, takže uvidíme aký bude dosah na klub po sezóne bez najvyššej ligy. Je to však bolestivé a smutné."

V novom ročníku s novým začiatkom

Glevaňák ani napriek nepríjemným skúsenostiam na extraligy nezanevrel a našiel si nové pôsobisko, v ktorom bude zbierať skúsenosti počas "kežmarského lock-outu".

"Tento rok by som mal nastupovať za Martin, keďže figurujem na ich súpiske. Ešte som tak však vôbec nebol, v kontakte som s nimi len cez internet. Taktiež komunikujem s bývalými spoluhráčmi, ktorí budú so mnou pôsobiť v meste z Turca," vyslovil sa šikovný brankár a dôvod svojej absencie objasnil: "Ja by som mal nastúpiť koncom októbra, respektíve až v novembri. Som totiž zranený a nemôžem chytať."

V uplynulom ročníku obsadil piatu priečku a bol to pre neho úspech. Teraz má na dosah vyššie ciele. "Ambície Martina boli vždy vysoké. Klub chce vždy siahnuť až na vrchol a ani v tomto roku, po posilnení kádra to nebude inak. Držím palce a dúfam, že aj my, Kežmarčania k naplneniu tohto cieľa výraznou mierou prispejeme. Snáď sa to Martinu po toľkých rokoch konečne podarí," s nádejou v hlase vyjadril svoje presvedčenie Milan Glevaňák.

Ako to vyzerá v martinskej kabíne?

"Kolektív je naozaj skvelý. Podľa toho čo som počul a niektorých hráčov poznám i osobne, takže viem, do čoho idem. S niektorými som sa stretol na majstrovstvách sveta v Kanade, iných poznám zo stretnutí z minulého roka, keď sme hrali proti sebe. Chalani sú skvelí a hlavne chcú víťaziť."

Pre Glevaňáka sa v Martine naskytla šanca, ktorá sa neodmieta. Zvlášť v taký dôležitý ročník akým je sezóna 2010/2011.

"Káder nebolo nutné zmeniť, ale ak chcem chytať, každá šanca pomôže a poteší. Momentálne som dostal veľkú príležitosť a som rád, že ju budem môcť využiť, ak sa nič nezmení. Chcem chytať v extralige a beriem to ako príležitosť, ktorá mi mlže pomôcť k mojej reprezentácii Slovenska na budúcoročných majstrovstvách sveta v Bratislave," neskrýva nádeje martinský brankár.

Boj o tímovú jednotku nebude

Počas Glevaňákovej neprítomnosti sa do brány Izoglobalu podľa očakávania postavil Peter Jurošek. Kežmarčan tvrdí, že problémy nenasatnú ani po jeho príchode.

"Nenazýval by som to bojom o post jednotky," s úsmevom poznamenal reprezentant Slovenska a pokračoval: "Momentálne sme dohodnutí, že sa budeme striedať v lige a cez play-off sa uvidí, kto bude mať lepšiu formu. Myslím si, že s Peťom budeme vychádzať veľmi dobre a že nám to pôjde. Dobre sa totiž poznáme, veď bol aj môj tréner. Brankári musia vždy držať spolu, iba tak sa dá dosiahnuť požadovaný výsledok. Ja momentálne začínam s tréningami a spevňujem koleno. Najprv sa teda musím dostať do hernej formy a plného zaťaženie. Až následne budem myslieť aj na zápasy."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.8 (6 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.