Giba sa do LG vrátil gólom, Martin si nevybojoval ani bod

Martin v Bratislave predviedol dobrú hru, na výhru však nestačila.

LG TPS BA 2:0 (0:0,0:0,2:0) ŠKB Izoglobal Martin

Góly: GIBA (Ondrušek), KANICH (Mikulčík)

Vylúčenia: 3:3, Využitie 0:0, Rozhodovali: Jančík - Durnek, 20 divákov

LG TPS: Kalis, Minárik, Giba, Müller, Mikulčík, Krška, Abrahám, Ondrušek, Varga, Tóth, Kanich, Vavro, Antl, Velčický, Hrabárik, Drozdík, Strapák, Baran.
ŠKB IZOGLOBAL: Jurošek, Fedor, Chlebec, Podhorský, Fodrek, Nauš, Lihan, Žulko, Michnáč, Jakubčo, Silvester, Kollár, Belený, Polorecký, Tomka.

V repríze minuloročného finále videli diváci zaujímavý duel. Začalo sa opatrne, obe mužstvá sa veľmi dobre poznajú a v úvode to bolo cítiť. Ako prvý mohli otvoriť skóre domáci pri vylúčení Fedora. Strapák však odrazenú loptičku nenamieril presne. Hostia mali veľkú šancu po úniku Jakubča, Kollár však jednu zo svojich mnohých dnešných šancí spálil. Na opačnej strane tečoval nepríjemne pred Jurošekom Vavro. Kalis sa opäť vyznamenal pred koncom tretiny, keď vychytal osamoteného Michnáča medzi kruhmi. V druhej tretine mali hostia viac príležitostí otvoriť skóre. Boli rýchlejší pri lopte, vyhrávali osobné súboje. Hneď na začiatku nepríjemne strieľal Žulko, najväčšiu šancu LG však premárnil Kanich, ktorý sa po Müllerovej periférnej zadovke rútil sám na Jurošeka. Z tohto súboja však vzišiel trest pre hostí pre úmyselné posunutie bránky. Z presilovky však majster nevyťažil nič, na opačnej strane čaroval opäť po Michnáčovej tutovke Kalis. V ďaľšom náznaku šance domácich sa ocital už už Kanich, na modrej však zaváhal a iba prevetral Jurošekovu lapačku. Hostia však dovtedy herne dominovali a prišiel logický ťah domácich s oddychovým časom. Na chvíľku dominaciu Martinčanov otupili, gól však visel vo vzduchu. Ani druhá tretina však gól nepriniesla. V poslednej časti mal prvý gól na hokejke už spomínaný Kollár, ktorý trafil loptu zo vzduchu, avšak Kalis vytiahol ďaľší skvelý moment. Potom prišli pre LG krušné chvíle. V rozpätí štyroch minút šli za sebou na trestnú lavicu Vavro a Minárik. Veľkú šancu mali hostia po Vavrovej chybe, loptička však po nepríjemnom teči išla mimo bránku. A potom prišlo staré známe a miliónkrát otrieskané nedáš - dostaneš. Ondrušek našiel pred bránkou úplne voľného Gibu a ten už iba nastavil hokejku - 1:0. Vzápätí strelec gólu vysunul Tótha, ten však mal so súperom zaveseným na chrbte ťažkú prácu. Minútu a pol pred koncom sa Martinčania rozhodli pre vabank.Kanich však svojou bojovnosťou získal loptičku a tú zastavila až sieť prázdnej brány hostí a rozhodol tak definitívne o osude zápasu.

JAROSLAV ŠÁLKA (LG): "Veľmi ťažký zápas, súhlasím s Aurelom, že okrem prvých desiatich minút boli lepším mužstvom. Len vďaka šťastiu a výbornému výkonu Vlada Kalisa sa nám podarilo zvíťaziť a zostať tak v hre o prvú štvorku. Dnes to bol zápas s opačným scenárom ako napríklad v Skalici či práve v Martine, kde sme boli my mužstvom ktoré dominovalo, avšak odchádzali sme naprázdno. Šťastena však bola dnes na našej strane."

PETER ČÍHA (Manažér LG): "Bol to pre nás veľmi ťažký zápas, chýbalo nám pár hráčov zo základu. Sú to pre nás veľmi dôležité body, som rád že sme to zvládli. V prvej tretine sme boli lepší, súper potom misky váh prevážil na svoju stranu. My sme však pozorne bránili a nakoniec sme slávili úspech. Teší ma Marošov gólový návrat, lepšiu premiéru v drese LG v tejto sezóne mať nemohol. Moje posledné hodnotenie patrí mužovi, ktorému najviac vďačíme za tri body. Myslím, že najvýstižnejšie to vyjadrím slovami: KALIS - MARTIN 2:0."

AUREL NAUŠ (ŠKB Izoglobal Martin): "Prvých desať minút zápasu boli domáci lepším mužstvom, nevedeli sme nájsť recept ako sa vymaniť z ich tlaku. Potom sme však prebrali iniciatívu a myslím si, že až do konca zápasu sme boli lepším mužstvom. Domácim však dnes výborne zachytal brankár. Chalanom som hovoril, že Kalis je vynikajúci v horných častiach brány, napriek tomu všetky naše strely smerovali práve tam. Preto sme neuspeli. Domáci ukázali prečo sú majstrami republiky, potvrdili známy fakt, že nemusíte byť v zápase lepším, stačí keď viete nájsť recept a v pravej chvíli zabrať. Opakujem, boli sme lepším tímom, avšak domácim blahoželám k výhre."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)