Galbavý: Ďakujeme za podporu, ideme ďalej


By Ján Ivančík - Posted on 28 október 2010

"Na ihriskách súperov uvidíme či dokážeme nasadené tempo udržať, no budeme sa snažiť hrať náš hokejbal, pokiaľ nám to súper dovolí," povedal v rozhovore pre fhbl.sk Skaličan Peter Galbavý.

Skalické výkony sú bez pochýb prekvapením tohto ročníka. Prvá polovica sezóny je čoskoro za nami a Záhorie má svojho zástupcu na čele tabuľky.

"Keď mám pravdu povedať, tak sme nerátali s tým, že sa nám niečo takéto podarí. Ideme od zápasu k zápasu a zatiaľ sa nam darí. Dúfam, že nám to čo najdlhšie vydrží," priznal v rozhovore pre náš portál Peter Galbavý, druhý najproduktívnejší muž Skalice.

V čom teda speje tajomstvo úspechu najzápadnejšieho účastníka extraligy? Odpoveď na túto otázku sa snažili nájsť už mnohí, no zatiaľ zelení kapitulovali iba raz. "Tajomstvo úspechu je jednoznačne v dobrej partii a v chuti hrať hokejbal," s ľahkosťou našiel recept Galbavý.

Kde však hľadať rozdiel medzi minuloročným tímom, ktorý sa ledva pretlačil do vyraďovacej časti a Skalicou v sezóne 2010/2011? Mužstvo sa výraznejšie neobmenilo, možno to bude domácim prostredím.

"Domáce zápasy hráme skutočne dobre. Vládzeme behať a hlavne sme si začali viacej nahrávať a potom je to vidieť aj na ihrisku. V domácich stretnutiach nás navyše ženú vpred aj fanúšikovia, ktorí prichádzajú na zápasy v čoraz hojnejšom počte," vyjadril sa Galbavý a doložil: "Ďakujeme za podporu."

Zmenu možno priniesla i skalická hra na dva útoky. "Hra na dva útoky nám nevadí práve naopak, aspoň si dobre každý z nás zahrá," tvrdí druhý najproduktívnejší Skaličan.

HbK 87 teraz čaká rad zápasov na súperových ihriskách. Už v Nitre sa dozvieme, či dokážu ťažké stretnutia Záhoráci zvládnuť aj v neznámom prostredí. "Na ihriskách súperov uvidíme či dokážeme nasadené tempo udržať, no budeme sa snažiť hrať náš hokejbal, pokiaľ nám to súper dovolí," zakončil Peter Galbavý.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.8 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.