FHbL opustil túto sezónu už tretí tím


By joziva - Posted on 16 jún 2010

Dejisko nitrianskej FHbL opúšťa tento ročník už tretí tím. A to je sezóna iba v jarnej časti. Viaceré mužstvá majú kontumáciami "zarobené" na ďalšie vypadnutia.

 

 

Fara Aréna prišla o ďalšieho tradičného účastníka. Po nenastúpení Tigrov do nového súťažného ročníka a úpravy rozpisu prvej ligy, dopadli zmeny i na druholigistov. Najprv sa rozpis upravoval pre vyradenie Gladiators, teraz II.FHbL prišla i o United 69. Kvalitné mužstvo tak doplatilo na štyri kontumácie a Fara Aréna bude opäť o časi chudobnejšia. Všetci hráči týmto rozhodnutím dostali "rok stop" na ihrisku FHbL vo všetkých ligách.

Kontumácie spôsobili problémy mužstvám už v uplynulej sezóne. Iba jedna delila od vyradenia Tigrov, dopltili na ne treťoligisti z Pirates, Stockholm ale i prvoligisti z Nových Zámkov, ktorí napokon súťaž opustili.

Prvá FHbL hrá celú sezónu s rozpisom pre pätnásť mužstiev. Druholigisti teraz figurujú iba štrnásti. Rozpis je do konca jari platný, či sa bude cez leto súťaž rozširovať zatiaľ nie je známe.

Tohoročná sezóna veľa kontumácii v prvej lige nepriniesla. Z posledného kola má jednu Sv.Gorazd, o jednu viac majú hráči Chrenovej, ktorí môžu kontumovať už iba raz.

O čo menej sa rozhodovalo za okrúhlym stolom v prvej lige, o to viac v tej druhej. Okrem ôsmich kontumačných prehier, ktoré vyradili Gladiators a United 69 si druholigisti pripísali ešte šesť takýchto výsledkov. Po dva majú na konte Sparta a Byvoly, tí majú nárok už iba na jednu. Po jednej má i Double Kill a Angels.

Počet hráčov s ročnou kontumáciou teda narastá a nie je jasné, či sa do konca sezóny ešte značne nezvýši.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 16 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.