Extraliga pravidelne v Banskej Bystrici, veľké zmeny v baráži


By TOPhbl.sk - Posted on 01 júl 2013

V Nitre sa zišli zástupcovia extraligových klubov na predligovej schôdzi.

V Nitre sa v nedeľu 30. júna zišli zástupcovia extraligových klubov a klubov U19, na predligovej schôdzi, ktorú viedol predseda športovo-technickej komisie Jaroslav Mihal. Zúčastnili sa na nej zástupcovia všetkých tímov, okrem Považskej Bystrice.  Hovorilo sa o mnohých bodoch, búrlivá bola ako vždy diskusia. V nasledujúcom prehľade prinášame najdôležitejšie body, ktoré sa na stretnutí schválili.

  • Sezóna 2013/14 začne 7. septembra a jej jesenná časť skončí 23. novembra. Zimná prestávka potrvá až do 8. marca a 12. apríla skončí základná časť.
  • Rozlosovanie bude zverejnené neskôr, na programe však budú minimálne štyri dvojkolá.
  • N – Sport Trend Pohronie bude od sezóny 2013/14 hrávať svoje domáce zápasy na ihrisku v Banskej Bystrici a nie ako dposiaľ, v Žiari nad Hronom.
  • Nováčikovi súťaže HbK Lion Svidník boli schválené časy domácich zápasov na 15:00. Hrávať bude na novom ihrisku, ktoré sa do začiatku súťaže zaviazali vo Svidníku zrenovovať, no najmä upraviť na požadovené rozmery.
  • Nitra bude od novej sezóny hrať podľa bežného rozlosovania, nakoľko jej bola zrušená výnimka, podľa ktorej odohrala prvú fázu základnej časti na domácom ihrisku.
  • Mení sa aj spôsob bojov v baráži. ŠTK schválila systém, podľa ktorého sa najskôr odohrá turnaj medzi tímami, ktoré sa do baráže prihlásia. Ak sa prihlásia viac ako dve mužstvá, bude sa hrať turnajovým systémom každý s každým a víťaz vyzve vypadávajúceho extraligistu v zápasoch na dve víťazstvá, pričom víťaz barážového turnaja bude začínať na ihrisku súpera. Ak sa prihlásia do baráže dve mužstvá, bude sa hrať spôsobom doma – vonku. V prípade nerozhodného stavu však o víťazovi nerozhodne celkové skóre z domáceho a vonkajšieho zápasu, ako je to napríklad vo futbale, ale trestné strieľania. Ak sa prihlási iba jedno mužstvo, odohrá zápasy priamo s vypadávajúcim tímom extraligy.
Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.7 (3 votes)
Značky

ako je to zákazom kluci svazový?

ako vždy s toho nic nebude,lebo by im to zlomilo krky na sveze:)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 16 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.