Exkluzívne: Petržalka so striebrom z Yamato Cupu

By Ján Ivančík - Posted on 09 október 2010

Z turnaja v Japonsku si Slováci odniesli "iba" striebro za druhé miesto.

Za vojenských podmienok na americkej vojenskej základni sa konal v Yokohame pri Tokiu ďalší ročník hokejbalového turnaja Yamato cup. Organizátori tohto turnaja zvolili americkú vojenskú základňu US Navy za miesto konania turnaja kvôli faktu, že ich domovskú halu prerábajú a turnaj sa uskutočniť musel.

Slovenský zástupca na umelom ihrisku na základni začal víťazstvom nad TSHA Tokio v pomere 5:0, druhý zápas hrali s JSBHF Japonskom, ktoré bolo posilnené aj o veľmi dobre pripravených amerických vojakov - 1:3. V ďalšom meraní síl skupiny vyhrali HKL nad TSHA 7:4 a vo finále sa teda stretli opäť s Japonskom.

Zápas sa hral sa stáleho dažďa a ihrisko sa menilo na vodný bazén. Slováci sa v prvom polčase ujali Rakovým gólom vedenia a svojmu súperovi nedovolili takmer nič a na strely vyhrali 10:0. V druhej polovici však prišla náhodná strela domáceho výberu a to znamenalo vyrovnanie na 1:1. HKL potom dobíjalo za stáleho dažďa bránu domácich, ale obrovské šance Deja, Melíška a Košťála ostali nepremenené. Zápas sa v riadnom hracom čase skončil remízou a nasledovalo predĺženie. Po úvodnom tlaku HKL prišla v piatej minúte predĺženia nečakaná strela domácich od polovice ihriska a skončila v slovenskej bráne. Bol to iba druhý strelecký pokus, no i ten bol úspešný. Takže HKL-MJM si domov vezie strieborné medaile, po nešťastnom finálovom stretnutí .

Výsledky vystúpení slovenského zástupcu HKL-MJM Petržalka na Yamato Cupe v Japonsku:

HKL-MJM Petržalka – TSHA Tokio 5:0
HKL-MJM Petržalka – JSBHF Japonsko 1:3
HKL-MJM Petržalka - TSHA Tokio 7:4
Finále JSBHF Japonsko - HKL-MJM Petržalka 2:1 pp

O výkonoch slovenskej hokejbalovej reprezentácie na východe zemegule FHBL.sk informuje priamo z dejiska vedúci výpravy Jaroslav Melíšek.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.3 (4 votes)