EURO CUP 2010: Martin odvrátil prehru, na záver Most i Ružinov s vysokými výhrami

By fhbl.sk - Posted on 03 máj 2010

Karviná rozdrvila Villach, hrdinom sedemgólový Luka. Rakúsky zástupca nedokázal skórovať ani v záverečnom stretnutí dňa proti Ružinovu- Európske majstrovstvá klubov pokračujú druhým hracím dňom.

Program a výsledkový servis druhého hracieho dňa Euro Cupu 2010:

08:00  HSC Eagles  0:11 (0:3,0:8,0:0)  HKL-MJM Petržalka

Góly: 2.Zemeš, 11.Beniač, 15.Košely, 16.Slovák, 18.Zemeš, 21.Dej, 25.Strapák, 26.Lajčiak, 29.Kuna, 30.Slovák, 30.Lajčiak

Zostavy

Domáci
Brankári: Hober Erich, Mette Claudio
Hráči: Reiter Christian, Balloch Wolfgang, Stanossek Gerald, Ullreich Franz, Meurers Christian, Mitzscherling Mathias, Gappitz Walter, Edlinger Patrick, Schumnig Stefan, Neugebauer Robert, Krall Felix, Salmhofer Oliver, Pirker Mario, Schumnig Martin, Klemen Jürgen

Hostia
Brankári: Vlček Martin, Haviar Martin
Hráči: Kováč Jakub, Pastorek Tomáš, Kerdík Andrej, Lamačka Juraj, Hric Maroš, Kuna Eduard, Kamenár Martin, Priechodský Marek, Košely Juraj, Strapák Juraj, Lihan Martin, Lajčiak Lukáš, Beniač Milan, Kašša Róbert, Zemeš Jozef, Kaňovský Bohumil, Krajčovič František, Dej František, Slovák Pavol

Komentár k zápasu

Druhý hrací deň otvorili tímy, ktoré zatiaľ na turnaji neuspeli. Ani jeden zo súperov nemohol pomýšľať na víťazstvo v skupine a preto išlo aspoň o vybojovanie si lepšej pozície do kvalifikačnej časti. Túto úlohu začali lepšie napĺňať domáci hokejbalisti, ktorí sa v 2. min. ujali vedenia gólom Zemeša. V 5. min. unikol po krídle Edlinger Patrick. Jeho šanca volala po góle, ale v rozhodujúcej chvíli stála šťastena na bratislavskej strane.

Ďalší priebeh zápasu bol rozkúskovaný častými vylúčeniami. V 11. min. Petržalka mala prevahu o jedného muža. Pred bránou si počkal na prihrávku Beniač a strelou pod hornú žŕdku zvýšil na 0:2. Gólovú bodku za prvým dejstvom dal po biliardovej kombinácii so Strapákom strelou medzi Metteho betóny Juraj Košely. Záver úvodnej pätnásťminútovky ešte okorenili nedovoleným súbojom brankár Haviar so Schumnigom, po ktorom museli obaja aktéri predčasne odísť do kabíny. Do brány sa potom postavil Kamenár.

Aj v druhom polčase slovenský tím dominoval. Najprv zvýšil skóre na 0:4 Slovák a potom Pastorkovu nahadzovanú loptičku tečoval pred Mettem Zemeš – 0:5. Rakúšania postupne kondične odišli a tak koncert bratislavského mužstva pokračoval gólmi Deja, Strapáka, Lajčiaka, Kunu, Slováka a Pastorka. Zápas priniesol len jednostrannú hokejbalovú kvalitu. Negatívom zápasu bola nedisciplinovanosť hráčov, ktorá v závere vyvrcholila bitkou medzi Stanossekom a Dejom. Po prehre 0:11 tak Eagles obsadilo konečné 4. miesto v skupine.

Povedali po zápase:

Schumnig Martin: Zápas ovplyvnilo viacero faktorov. Jednak to boli problémy s hracou plochou, nuž a ďalším je náš úzky káder. Prakticky sme hrali len na dva útoky. Súper bol veľmi rýchly a aktívny. K tomu sa pridalo veľké množstvo problémov v našej defenzíve.“

Melíšek Jaroslav: Bola to jednoznačná záležitosť nášho mužstva. Súpera sme eliminovali vo všetkých herných činnostiach. Súper nekládol žiadny odpor. Za hru musím pochváliť všetkých hráčov.

09:15

Doprastav Bratislava    4:0 (2:0,2:0,0:0)  Peräpohjolan Poropojat
Góly: 6.Tóth, 15.Ondrušek, 20.Minárik, 26.Vavro

Zostavy

Domáci
Brankári: Mizner Juraj, Kalis Vladimír, Surek Martin
Hráči: Škvaridlo Tomáš, Haring Martin, Filip Richard, Synek Simon, Drozdík Ľuboš, Velčický Peter, Antl Erik, Vavro Lukáš, Kanich Marek, Sedláček Michal, Thron Branislav, Ondrušek Róbert, Varga Branislav, Tóth Peter, Kadraba Matúš, Ladiver Milan, Hraško Ondrej, Mitter Peter, Müller Ján, Čapka Stanislav, Minárik Jozef, Giba Marián

Hostia
Brankári: Kuusamo Vilehart, Mäki Kimmo
Hráči: Kauvosaari Joni, Fomin Henri, Pietsalo Aki, Joki-Erkkilä Henri, Siikavirta Arto, Rautio Joonas, Pukema Johannes, Kursu Tuomas, Väänänen Ville, Ahola Ville, Vestola Antti, Haltsonen Ville, Ylönen Antti, Rautio Tuomas, Uusimäki Juha-Pekka

Doprastavu išlo o udržanie si prvej priečky v skupine a fínsky tím nemal byť vážnejšou prekážkou. Rolu favorita potvrdili bratislavskí hráči počas vlastného oslabenia a dobrý výkon korunovali v závere prvej polovice zápasu druhým gólom. Na fínsku bránku sa hralo častejšie, obaja brankári ale dokazovali svoje kvality. V 20. minúte sa podarilo Minárikovi využiť presilovú hru a Doprastav bol na ceste k víťazstvu. Pred ním ho ešte ale zastavila nastrelená žŕďka i posunutá bránka. Časté interakcie s rozhodcami neprispievali ku kvalite zápasu, Doprastav ale i tak stihol pridať i štvrtý gól čím uzavrel skóre na 4:0.

Vančo Michal: (v mene trénera bol spovedaný Lukáš Vavro): Vôbec sme netušili, čo môžeme od fínskeho mužstva čakať, pretože sme ich videli prvýkrát. Boli dosť behaví a bojovali, ale našťastie to tam potom začalo padať, takže sme spokojní.

Väänänen Jari: S hrou sme boli spokojní, ale ak by som mal povedať niečo kritické tak nie sme celkom spokojní s výkonmi rozhodcov v tomto zápase. Raz odpískali faul inokedy nie.

10:30  Heilbronn Hornets 2:8 (1:6,1:2,0:0) HBC Pento Most
Góly: 4.Brendle, 30.Bucheli - 2.Hulín, 8.Málek,8.Kopýtko,10.Kypet, 15,Jirava, 21.Loskot, 24.Procházka

Domáci
Brankári: Kraiss Jason, Dürr Maximilian, Werner Rene
Hráči: Bätzold Christopher, Brendle Daniel, Oppenländer Marc, Bucheli Daniel, Wenzel Simon, Kraiss John, Plachta Matthias, Gunia Jaroslaw, Maras Tolga, Breiter Sven, Bätzold Jannick, Filobok Jörg, Rechenauer Hans, Baumann Christian, Maras Osman, Vogler Heiko, Schönthaler Andreas, Mapes Corey, Müller Marco, Brauch Martin, Friz Haiko, Fischbuch Alexander

Hostia
Brankári: Kopýtko Jan, Brém Pavel
Hráči: Dusil Vladimír, Voženílek Jiří (jun.), Švancar Slavomír, Procházka Radek, Poláček Josef, Loskot Ivo, Kypet Aleš, Koudelka Petr, Hulín Radek, Zahradník Lukáš, Střeska Jan, Málek Ondřej, Lipert Martin, Jirava Jakub, Čížek Petr

Hráči Mostu vstúpili do stretnutia lepšie ako ich súper a v druhej minúte dokázal rýchly protiútok využiť Radek Hulín. Chvíľu nato ale hráči Mostu nepochopiteľne prepadli v obrane a to dokázal využiť na strelenie vyrovnávajúceho gólu Daniel Brendle. Potom hráči z Čiech dokázali pritlačiť súpera a v priebehu 3 minút štyrikrát skórovať keď góly strieľali Ondřej Málek, Ján Kopýtko, Jakub Jirava a Aleš Kypet.

V poslednej minúte pri hre 4:4 ešte dokázal skórovať Jakub Jirava. V druhej časti stretnutia v 21. minúte od modrej čiary prekonal neistého brankára Heilbronnu hráč Ivo Loskot. Krátko nato pridali hráči Mostu aj ôsmy gól strelil ho hráč Radek Procházka.

Potom nasledoval pästný súboj medzi Matthiasom Plachtom a Ondřejom Málekom kvôli vystreleniu na nepripraveného brankára po odpískaní za čo sa obaja išli schladiť do šatne. Výsledok ešte kozmeticky upravil hráč Heilbronnu Hornets Daniel Bucheli a tak po riadnom hracom čase bol stav stretnutia 2:8.

Jung Oliver: Hrali sme veľmi nedisciplinovane a súper bol veľmi dobrý. Nemali sme žiadnu šancu, pre nás je to prvá medzinárodná skúsenosť s hokejbalom.

Obrtlík Oldřich: (v zastúpení hráč Slavomír Švancar): Musím povedať, že podľa mňa, z toho čo som zatiaľ videl na šampionáte je toto rakúske mužstvo najslabšie. Myslím si, že keby sme nezískali body s takýmto mužstvom bola by to hanba. Na nás bolo vidieť, že sa ku nám pridala jedna formácia. Hrali sme už na tri a bolo to okamžite vidieť.

11:45  Reebok Hockey Ružinov 0:1 Autosklo H.A.K. Hradec Králové
Góly: Merta

Domáci
Brankári: Petrik Stanislav, Sebestyen František, Somolanyi Viliam
Hráči: Varga Marek, Božík Miroslav, Madera Lukáš, Guran Juraj, Zelenák Peter, Mydla Jakub, Čierny Ivan, Huber Michal, Križan Ján, Rímsky Ján, Behul Miroslav, Polák František, Kochan Ronald, Kovalík Ľubor, Vannay Martin, Bobek Andrej, Cvik Jakub, Račko Roman, Gregorík Marián, Surek Michal, Blahút Pavol, Danko Dušan

Hostia
Brankári: Musil David, Hora Lukáš
Hráči: Hora Tomáš, Ruda Tomáš, Merta Jakub, Hrubý Michal, Bílý Jan, Kubeš Pavel, Mlejnek Viktor, Tesař Jaroslav, Bacovský Jan, Minařík Tomáš, Fišer Lukáš, Kamaryt Miloš, Mašík Radek, Mokříž Jakub, Filip Petr, Hrabica Jan

Zápas medzi Ružinovom a Hradcom Králové priniesol obojstranne kvalitný hokejbal. Úvodná päťminútovka sa hrala vo vysokom tempe. Územnú prevahu si vytvorili hráči Hradca Králové. K nej im dopomohli aj domáci, ktorí sa nechali v 1. min. vylúčiť. Hostia využili presilovku zásluhou Rudu už po 22 sekundách aj vďaka chvíľkovej nepozornosti gólmana Somolanyiho. Aj v ďalších minútach hru zväčša tvorili hráči Hradca. Hra sa vyrovnala v 9. min. vďaka presilovke domácich.

Ružinov sa síce nasťahoval do útočného pásma, ale prevaha o jedného muža vyznela zo strany domácich staticky. Hradec vynikajúco bránil a tak sa Ružinovčania len ťažko dostávali do streleckých príležitostí. V 13. min. hrali hostia druhú presilovku. V jej závere sa im podarilo uzamknúť súpera v obrannom pásme, ale tentoraz sa Ružinov ubránil. Krátko po presilovke mohli Česi zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Po ľavom krídle pekne prenikol Mlejnek, pretlačil sa pred brankára, lenže napokon si nepotykal s koncovkou. V druhom polčase dostal Ružinov vďaka presilovkám súpera pod tlak.

Najväčším nebezpečenstvom pre chytajúceho Horu bol od modrej strieľajúci Danko a pred bránou dorážajúci Polák. Jazýčkom na váhach boli nevyužité presilovky Ružinova. Naopak boli to Česi, ktorí mohli udrieť v 24. min.. Bacovský nádherne prihrávkou od mantinelu uvoľnil Kamaryta, ten však v rozhodujúcom momente mieril vedľa. Ružinov sa síce snažil, lenže narážal na disponovanú obranu súpera. V hre piatich proti piatim bol Hradec Králové lepším tímom. Na zaslúženom víťazstve hráčov spoza rieky Moravy nezmenila ani záverečná power-play v počte piatich proti štyrom.

Somolanyi Viliam: Gól padol po mojej veľkej hrúbke. Kvôli tomu sme prehrali. Mali sme veľa príležitostí, ale predovšetkým sme nezužitkovali presilové hry. Stáva sa to a taký je šport. Rozhodla moja chyba a nemohúcnosť v zakončení.“

Mašík Jiří: Videli sme veľmi dobrý hokejbal. Obidva tímy vyznačujú ofenzívnu hru. Hralo sa vo veľkej rýchlosti a o výsledku rozhodol kuriózny gól. O kúsok sme boli lepší a vyhrali sme zaslúžene. Chceli sme sa vyvarovať zlému začiatku a to sa nám podarilo. Dôležité bolo, že sme v oslabeniach vytláčali súpera z obrannej tretiny a prakticky sme ho tak k ničomu nepustili

13:00  ASKÖ Villach          0:15      Hbk Intevo Karviná
Góly: 1.Luka, 3.Luka, 4.Blatoň, 4.Wróbel, 5.Luka, 6.Blatoň, 8.Rosúlek, 9.Luka, 11.Pilch, 13.Luka, 18.Wróbel, 19.Pilch, 27.Zbořil, 28.Luka