Európsky pohár 2015 Masters v Kladne bol s dvojnásobným slovenským zastúpením

By Ján Ivančík - Posted on 25 august 2015

Počas uplynulého víkendu 22.-23.8. v Kladne prebiehal najprestížnejší európsky hokejbalový turnaj v kategórii Masters. Slovenské reprezentácie Old Boys Slovakia a Team Slovensko si zmerali svoje sily s najlepšími mužstvami z Českej republiky, v ktorých radoch stáli niekoľkonásobní majsti republík ale aj sveta! Turnajový pavúk však vzájomný súboj dvom slovenským reprezentáciám tentoraz nedoprial.

Č.Budej-Pardubice 6-2

Poradie: 1.Kladno 4 body, 10-4 2.Č.Budějovice 4 body, 8-4 3. Old Boys Slovakia 4 body, 2-4 4.Pardubice 0 bodov, 4-12

Ústí- Slovensko 2-2

Poradie: 1. Team Slovensko 5 bodov, 11-4 2. Ústí n/L 4 body, 8-5 3. Plzeň 2 body, 5-11 4. Brno 1 bod, 4-8

Po základnej časti sa mužstvá stretli na základe umiestnenia v skupinách „krížom“ vo vyraďovacích bojoch play-off. Hlavne súboj Old Boys s Ústí dvíhal divákov zo sedadiel. Tento duel poriadne zabrnkal na nervy všetkých hráčov a divákom predviedol krásne hokejbalové divadlo, s neuveriteľným obratom, keď najprv päť minút pred koncom zápasu vyrovnal na 1:1 a navonok stratené samostatné nájazdy, ktoré sa išli na päť kôl (po tretej sérii 1:3) nakoniec dotiahlo do remízy. Rozhodnutie prinieslo teda až 6-te kolo samostatných nájazdov, v ktorých bol Old Boys úspešný.

Výsledky, nedeľa 23.8.2015

Štvrťfinále:
ÚSTÍ NAD LABEM - OLD BOYS SLOVAKIA 1:2 sn
Team Slovensko- Pardubice 5:3
České Budějovice – Plzeň 5:0
Kladno- Brno 4:0

V semifinále sa Old Boys stretli s obhajcom zlata z minulého roka, domácim Kladnom a po smolnom priebehu podľahli 2:3. Team Slovensko v druhom semifinále mal viac šťastia a vyhrali 3:2 po samostatných nájazdoch s Českými Budějovicami.

Ako porazení semifinalisti získali Old Boys spoločne s Č. Budějovicami konečné 3.miesto. Vo finále potom Team Slovensko prehral s Kladnom 1:5.

Konečné poradie: 1. Kladno 2. Team Slovensko 3. Old Boys Slovakia & Č. Budějovice 5. Ústí nad Labem 6. Plzeň 7. Brno 8. Pardubice Usporiadatelia ocenili aj jednotlivcov.

Do All Stars teamu turnaja sa dostali obráncovia Peter Hránek z Old Boys a Pavol Surňák z Team Slovensko a tiež útočník Martin Vannay z Team Slovensko.